Šią vasarą stovyklausime ne tik mieste – vyresnius vaikus ir jaunimą kviečiame trumpam išvykti iš sostinės į upių, lieptų ir kultūros paveldo slėnį.

Stovykla „Kultūros lieptai“ – kūrybinė erdvė gyvam ryšiui su kultūros paveldu. Savaitė restauruojamo istorinio vienuolyno slėnyje, prie kurio atkūrimo prisidės kiekvienas stovyklos dalyvis. Nedideliame srovenančių upių apsuptame miestelyje laukia pažintis su istoriniu paveldu, dirbtuvės, kūrybiniai projektai, įkvepiančios tikrus pokyčius vietovėje kuriančių žmonių istorijos.

Kuo ypatinga stovyklos vieta?

Stovykla įsikurs Antalieptės basųjų karmelitų vienuolyno (buvusio) ansamblyje. Šiuo metu čia veikia „Inovatorių slėnis“ – komanda kūrybingų žmonių, kuriančių socialinį verslą ir siekiančių įkvėpti vietai naujos gyvybės. Stovyklos dalyviai apsigyvens XVII a. menančiuose erdviuose vienuolyno kambariuose – celėse, o istorinės aukštų skliautų salės taps kūrybos, bendravimo erdvėmis.

Kuo ypatinga stovyklos programa?

Stovykla suteiks vaikams ir jaunimui galimybę gyvai pajausti ir prisidėti prie kultūros paveldo atkūrimo proceso. Kaip keitėsi, sunyko, kaip buvo atkurta vietovė? Kodėl tai reikalinga ir kaip galime patys įkvėpti gyvybės kitoms primirštoms vietoms? Kartu kelsime šiuos klausimus per istorijai, architektūrai, paveldui pažinti skirtas dirbtuves, judrias ir kūrybines užduotis, orientacinius žaidimus, susitikimus su pokyčius vietovėje kuriančiais žmonėmis. Kartu sieksime sukurti kad ir nedidelį, tačiau pozityvų pokytį – galbūt vienuolynui prisireiks pagalbos atkuriant lauko daržo lysvę, o gal sukonstruojant papildomą medinį staliuką?

10-17 metų stovyklautojai

Rugpjūčio 14-21 d.

Antalieptė, Zarasų r. 

Platesnė informacija skiltyje stovyklos.

Jau galima registruotis!