Mūsų įmonė yra išleidusi 4 originalias knygas apie Vilniaus miegamųjų, pramoninių ir kitų rečiau lankomų rajonų istoriją. Jei manėte, kad Kirtimuose, Šeškinėje, Pilaitėje ar Užusienyje nėra nieko įdomaus – įtikinsime, kad klystate!
Kiekviename leidinyje pristatomi vis kiti rajonai, tačiau laikomasi to paties principo – rašyti taip, kad šios knygos būtų ne tik kupinos vertingų iliustracijų ir įtraukiančių aprašymų, bet jas būtų galima naudoti ir kaip gidus, savarankiškų kelionių vadovus – kiekviename skyriuje yra žemėlapis su parengtu 3–9 km ilgio maršrutu, kuriuo sekdami aplankysite visus knygose pristatomus objektus.
Skaitytojų atsiliepimai iš svetainės goodreads.com:
Visada maniau, kad miegamieji Vilniaus rajonai yra pilki ir nuobodūs. Tačiau ši knyga priverčia į juos pažvelgti iš kito kampo, pradedant istorijomis kaip miesto plėtra apgaubė medinius šeškinės plytinių namus ir einant per skirtingus sovietmečio dešimtmečius ir tuomet statytus skirtingus namų modelius. Kaip ir praeita „Gatvės Gyvos” knyga, ši yra puikiai parašyta, su maršrutais, kuriuos galima nesunkiai įveikti per kelias valandas pėsčiomis arba sofoje prie žemėlapio.
Dar vienas nuostabus pasivaikščiojimas po Vilnių ir jo apylinkes. Nors aprašytų istorijų laikmečiai labai skiriasi. Kažką prisimenu iš vaikystės, o kažko ir nežinojau, nebuvau, nemačiau. Beskaitant atsiranda noras pasivaikščioti 🙂
Labai įdomi knyga, ypač vilniečiams senbuviams, tačiau patiks ir naujakuriams, norintiems pažinti miestą už senamiesčio ribų. Matosi, kad autorius daug padirbėjo archyvuose: knygoje pilna žemėlapių ir iš sovietmečio, kai rajonai buvo planuojami (Viršuliškės, Šeškinė) ir net iš XIX a. ir tarpukario (Fabijoniškių kaimas). Knygoje radau net savo namų kiemą! Vos užvertusi paskutinį knygos puslapį išsiruošiau į ekskursiją po Šeškinę ir apžiūrėjau knygoje aprašytus objektus bei palyginau juos su archyvinėmis nuotraukomis. Žmonės prie parduotuvių keistai žiūrėjo į Šeškinės turistę, tačiau viena galiu pasakyti: ši knyga parodė man mano pačios miestą iš naujos perspektyvos ir pažadino manyje smalsumą, ieškoti istorijos ne vien senamiestyje, bet ir iš pirmo žvilgsnio nuobodžiuose, pilkuose sovietmetį menančiuose objektuose.