Kokios išskirtinės edukacijos šį kartą laukia „Gatvės gyvos vaikams“ vasaros stovyklų dalyvių? Sukūrėme unikalią dviejų savaičių programą „Istorijos narsuoliai!“, kurios metu vaikai pažins drąsiomis idėjomis prie Lietuvos kūrimo ir garsinimo prisidėjusias asmenybes. Nekantraujame leistis į išskirtinų kūrybinių dirbtuvių, ekskursijų, edukacinių užsiėmimų kelionę ir pristatome Jums keletą įdomių stovyklos programos akcentų!

Roko maršas ir kūrybiniai eksperimentai su „Kristupo festivaliu“ ir atlikėja Gintare Baueryte

Didžiausias ir kūrybiškiausias Vilniaus vasaros muzikos festivalis jau trečius metus mūsų stovyklautojams dovanoja kūrybiškas muzikines edukacijas.  Šiemet vaikų laukia muzikinis-edukacinis užsiėmimas „Laisvės muzika“, svečiuose sulauksime režisierės, kompozitorės ir dainininkės Gintarė Bauerytės. Sužinosime, kas gi buvo ta dainuojanti revoliucija ir kodėl muzika bei bendrystė kartais gali būti pats stipriausias ginklas. Užsiėmimo metu vaikai lavins savo vaizduotę, ritmiką, dainuos, kurs ir net įrašys savo pačių sukurtą laisvės dainą!

„Labai džiaugiuosi, jog su „Gatvės gyvos vaikams“ edukacija įgyja kitą spalvą ir reikšmę. „Gatvės gyvos“ moka pasakoti. Moka istoriją pateikti nepaprastai stilingai, įdomiai, interaktyviai. Tai pastūmėjo mus, kaip festivalį, kitu kampu pažiūrėti ir į muziką. Pagalvoti, ką dar galėtume padaryti, kad išugdytume smalsią ateities kartą,“– pažymi „Kristupo festivalio“ meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Knygnešių misija su knygelės „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ autore Viltare Jasinskyte

Kartu su istorinių knygų vaikams autore vaikai laiko mašina nusikels į XIX a. – laiką, kai lietuviškos knygelės buvo uždraustos. Pažinę žymiausio mūsų šalies knygnešio istoriją, stovyklautojai patys vykdys narsuolių misijas – susikurs slapyvardžius, galvos kaip paslėpti ir pergabenti knygas per „muitinę“.  

Senosios animacijos dirbtuvės

Ar kada nors girdėjote, kad pirmieji pasaulyje erdvinės animacijos šedevrai gimė Lietuvoje, o jų kūrėjas buvo pakviestas dirbti paties Volto Disnėjaus studijoje? Domėdamiesi Lietuvą garsinusio lėlininko Vladislovo Starevičiaus burtais, vaikai patys taps animacijos kūrėjais! Dirbtuvėse kartu su menininke Austėja Zaveckaite mažieji susipažins su skirtingomis animacijos technikomis, kurs personažus ir juos „atgaivins“ naudodami sustabdyto kadro techniką.

Laisvės kovos pasakojimas per gyvąją istoriją

 „Gyvosios istorijos“ grupę įkūrusi, laisvės kovotojų prisiminimus renkanti Rugilė Grendaitė miško brolių atminimą vaikams atskleis per autentiškas, gyvas patirtis. Į stovyklą atkeliaus autentiški partizanų daiktai, vaikai patys trumpam taps vienu kovotojų būriu, gaus slapyvardžius, gamins skiriamuosius ženklus – drauge atkurs praeitį. Stovykloje taip pat sulauksime „Misija Sibiras“ dalyvių, kurie pasidalins istorijomis ir iššūkiais iš ekspedicijų!

Pamainos visą vasarą birželio-rugpjūčio mėn.

Birželio 8-12 d. LIKO 2 VIETOS

Birželio 15-19 d. LIKO 4 VIETOS