fbpx

ŠI STOVYKLA VYKO 2020 M. VASARĄ. KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į 2021 M. VASAROS STOVYKLAS 

Vasaros atostogų metu kviečiame vaikus pažinti garsiausius Lietuvos istorijos narsuolius ir kartu leistis į nuotykius!

Stovykloje „Istorijos narsuoliai“ vaikai:

kūrybiškų užduočių, žaidimų metu susipažins su žymiausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis

dirbtuvių metu lavins vaizduotę ir kūrybiškumą

dalyvaus ekskursijose, susitiks su istorikais, kultūros ir meno kūrėjais

ugdys pilietiškumą, pasididžiavimą savo šalimi

 

Stovyklos išvykos/ekskursijos/svečiai:

 • Skautiški nuotykiai gamtoje
 • Kūrybinės senosios animacijos dirbtuvės
 • Edukacijos Nacionaliniame muziejuje – pažintis su istorinių įvykių paslaptimis
 • Žemėlapių, kartografijos užsiėmimas
 • Laisvės dainos dirbtuvės
 • Narsuolių ekskursija senamiestyje
 • … ir dar daug kitų įtraukiančių, ugdančių nuotykių!

 

Stovyklauti kviečiami 7-10 m. vaikai. Vienoje grupėje stovyklaus iki 20 vaikų, su jais dirbs du patyrę vadovai.

Stovykla įsikurs senamiestyje, Trakų g. 9 (Pranciškonų rūmų patalpose).

Stovyklos trukmė: 5-10 d.d. Galima dalyvauti vieną arba dvi savaites (nebūtinai paeiliui). Stovyklos programa skaidoma į dvi savaites su dviem skirtingomis programomis, kurios išlaiko tą pačią tematiką.  

 

Stovyklos pamainos:

Programa Narsieji kovotojai!

 • Birželio 8-12
 • Birželio 29-liepos 3 (Vietų nėra!)
 • Liepos 13-17 (Vietų nėra!)
 • Liepos 27-31 (Vietų nėra!)
 • Rugpjūčio 10-14 (Vilniaus savivaldybės finansuojama pamaina – kaina 90 EUR, jautresnės soc. situacijos vaikams* 15 EUR) (Vietų nėra!)

Programa Narsieji kūrėjai!

 • Birželio 15-19 (Vietų nėra!)
 • Liepos 20-24 (Vietų nėra!)
 • Rugpjūčio 3-7 (Vietų nėra!)
 • Rugpjūčio 17-21 (Vilniaus savivaldybės finansuojama pamaina – kaina 90 EUR, jautresnės soc. situacijos vaikams* 15 EUR) (Vietų nėra!)

 

*Kas šios stovyklos atveju priskiriama jautresnei socialinei situacijai bit.ly/2ZKCMUI

 

Stovyklos kaina: 250 eur dalyvaujant dvi savaites, 140 eur – viena savaitė (antram tos pačios šeimos vaikui taikoma 10 eur nuolaida)

Į kainą įskaičiuota:

 • vaiko priežiūra
 • programa, visi edukaciniai užsiėmimai
 • pietūs kavinėje (sriuba + karštas patiekalas)
 • pavakariai (įvairūs užkandžia, arbata)
DIENA STOVYKLOJE

7:45 – 09:00  Susibūrimas

09:00 – 10:00  Aktyvus laikas su stovyklos vadovais

10:00 – 11:30  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

11:30 – 12:30  Pietūs kavinėje

12:30 – 16:00  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

16:00 – 16:30  Pavakariai

16:30 – 17:00  Dienos aptarimas, įgytų žinių įtvirtinimas

17:00 – 18:00  Programos pabaiga

PROGRAMA

*Programa yra preliminari ir bus tikslinama išlaikant esmines stovyklos temas ir veiklas. Galutinė programa tėveliams bus atsiunčiama likus savaitei iki stovyklos pradžios.

 

I-oji SAVAITĖ: Narsieji kovotojai!

 

1-oji diena / Baltasis Erelis Jurgis

Ar žinote, kad garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis buvo vadinamas Baltuoju Ereliu? Net įnirtingai sekamas caro valdžios, sugebėjo nesugautas ant pečių išnešioti didžiulius lietuviškų knygelių ryšulius! Kiek svėrė tokie nešuliai? Kokios slėptuvės buvo populiariausios? Su kokiais pavojais susidurdavo narsieji knygnešiai? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime svečiuose sulaukę knygos „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ kūrėjų. Kartu leisimės į mažųjų knygnešių misijas – atliksime kūrybos ir sumanumo reikalaujančias užduotis!

 

2-oji diena / Laisvės muzika

Už laisvę galima kovoti ir dainuojant! Kokia gi buvo grupė „Antis“, kaip vyko Roko maršai, padėję mums atgauti laisvę? Lankysimės Nacionalinio muziejaus parodoje „Nesusitaikę“, gaminsime savo laisvės simbolius, o vėliau muzikinio užsiėmimo metu kursime ir įrašysime savo laisvės dainą! Laisvės muziką kurti mums padės „Kristupo festivalis“ .

 

3-oji diena / Drąsioji karžygė Emilija

Dar ankstyvojoje vaikystėje lėles ir puošnius drabužius iškeitusi į ginklus, fechtavimasi ir jodinėjimą žirgais, grafaitė Emilija Pliaterytė savo gyvenimą paskyrė kovai už Lietuvos laisvę. Apsilankysime neįprastoje erdvėje įsikursioje parodoje „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“, čia aktyvios edukacijos metu susipažinsime ne tik su Emilijos, tačiau ir kitų sukilėlių istorija. Taip pat pasitelkę kūrybiškumą gaminsime savo ginkluotę ir patys atkursime istorinius mūšius!

 

4-oji diena / Miško broliai

Laisvė – svarbiausia mūsų vertybė. Kai svetimos jėgos prieš bemaž 80 metų vėl pasikėsino į Lietuvos žmonių laisvę, ją ginti stojo tūkstančiai žmonių, nepabūgusių net stipresnio priešo. Edukacinio užsiėmimo metu patirsime, kokia buvo partizanų kova ir kasdienybė – skaitysime tikrus ir rašysime savo slaptus laiškus, kursime partizanišką suvenyrą/aprangos detalę. Taip pat laukia susitikimas su „Misija Sibiras“ dalyviais ir/ar dokumentinės animacijos filmukas.

 

5-oji diena / Skaučių vadė Sofija

Rašytoja, poetė, visuomenės veikėja, valstybės kūrėja… o taip pat ir skaučių vadė! Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė vietoje minkštos lovos dažnai pasirinkdavo palapinę ir vakarus prie laužo. Apie jos istoriją daugiau išgirsime edukacijoje M.K. Čiurlionio namuose. O vėliau laukia skautiški nuotykiai: aiškinsimės kaip rišti mazgus, suteikti pirmąją pagalbą, orientuotis gamtoje, kursime laužą ir ragausime skautiškų skanėstų!

 

II-oji SAVAITĖ: Narsieji kūrėjai!

 

6-oji diena / Lėlininko Vladislovo burtai

Ar kada nors girdėjote, kad pirmieji pasaulyje erdvinės animacijos šedevrai buvo sukurti Lietuvoje? Kas yra animacijos Lietuvoje pradininkas, atsisakęs dirbti net Volto Disnėjaus studijoje? Domėsimės menininko Vladislovo Starevičiaus  kurtais personažais, o kūrybinių dirbtuvių metu, patys tapsime animacijos kūrėjais – lavinsime vizualinį raštingumą, rašysime scenarijų, piešime ir įgarsinsime.

 

7-oji diena / Narsieji pilotai Darius ir Girėnas

Nors lėktuvas „Lituanica“ nepasiekė savo galutinio tikslo, ypatingas skrydis per Atlantą naujiems žygiams įkvėpė daugelį širdžių! Daugiau detalių apie skrydį ir narsiuosius pilotus sužinosime apsilankę Lietuvos nacionaliniame archyve (pamatysime, kaip ir kur saugomi valstybei svarbus dokumentai!),  o vėliau, žinoma, patys konstruosime savo Lituanicas ir leisimės į lenktynes!

 

8-oji diena / Meno pasaulius užkariavęs Jonas 

Mažame Lietuvos kaimelyje gimęs Jonas Mekas tvirtai įsirašė į pasaulio meno istorijos pirmąsias gretas. Jo išskirtinius video kūrinius pažinsime kartu su medijų edukatore, o vėliau patys nersime į eksperimentų, kino ir fotografijos gelmes atlikdami įvairias užduotis.

 

9-oji diena / Paskui bastūną Radvilą Našlaitėlį

Mikalojus Radvila Našlaitėlis – LDK didikas, išgarsėjęs kaip bebaimis klajoklis, lankęs tolimus ir pavojingus kraštus. Jo knyga „Kelionė į Jeruzalę“ net keliems šimtams metų užbūrė daugybės Europos skaitytojų vaizduotę! Nagrinėsime šios neįprastos kelionės paslaptis, atradimus ir patys leisimės į narsuolių ekskursiją senamiestyje. Taip pat laukia kartografijos, žemėlapių edukacijos užsiėmimas.

 

10-oji diena / Gamtos tyrinėtojas Tadas

Gamtą nuo vaikystės pamilęs Tadas Ivanauskas daug nuveikė, kad atrastų ir kitiems papasakotų apie ypatingą mūsų šalies gamtą, paukščius. Įkvėpti mokslininko gyvenimo istorijos ir darbų, patys drauge su gamtos edukatoriumi čiupsime žiūronus ir leisimės į ornitologinius atradimus. Jų tikrai gausu čia pat, miesto gamtoje!

KONTAKTAI

viktorija[eta]gatvesgyvos.lt

+37062955155

ATSILIEPIMAI

  5 star review  Patys geriausi įspūdžiai iš vasaros stovyklos. Sėkmės tokiame reikalingame darbe!

  Sigita Petrunina Avatar Sigita Petrunina
  2017-05-09

  5 star review  Puiki stovykla, siūlanti edukacinės veiklos įvairovę, leidžianti geriau pažinti mus supančias vietas, pro kurias praeiname kasdien, o tiek mažai žinome, sudominanti vaikus gilintis ir ieškoti atsakymų į kylančius klausimus. Nebuvo nė vienos dienos, kad mano sūnui būtų nepatikę. Dėkui!

  Julija Zujevaitė-Rinė Avatar Julija Zujevaitė-Rinė
  2018-07-24

  5 star review  Fantastiška stovykla! Mano dukrytei tai buvo puikus gyvenimo nuotykis. Esu labai dėkinga už įspūdžius, puikią programą, skanų maistą, vadovų kantrybę. Tai stovykla, kurios metu nereikia vaikui skambinėti ir klausti, kaip sekasi, nes sekasi puikiai! Žodžiu, rekomenduoju 150 proc.

  Dalia Baliutavičiūtė Avatar Dalia Baliutavičiūtė
  2018-02-27