Rudens atostogų metu stovyklautojai leisis į paveldo lobių paieškas ir tyrinės į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Lietuvos paveldo vertybes! Kokios išskirtinės edukacijos šį kartą laukia „Gatvės gyvos vaikams“ rudens stovyklos dalyvių?

Istorinių Kurėnų vėtrungių dirbtuvėlės

Kuršininkų – smėlio ir vandenų krašto gyventojų kasdienybę geriau suprasime istorinių Kurėnų vėtrungių dirbtuvėlių metu. Vaikai susipažins su vėtrungių puošybos elementais, spalvų ir simbolių prasmėmis, o pasitelkę fantaziją pasigamins savo medinę vėtrungę, atspindinčią kiekvieno kūrėjo kūrybiškumą, išmonę ir nuotaiką.

Patyriminis užsiėmimas „Archeologas vienai dienai“

Išskirtinio patyriminio užsiėmimo metu vaikai į rankas čiups kauptukus bei menteles ir leisis į istorinių atradimų kelionę! Juk archeologija – vienas svarbiausių istorijos pažinimo šaltinių, pasakojančių dabarties žmonėms apie ano meto žmonių veiklą ir gyvenseną. Specialiai stovyklautojams įrengtoje perkasoje vaikai dalyvaus archeologinėje ekspedicijoje – susipažins su šio amato darbo įrankiais bei ieškos po žeme besislepiančių vertingų radinių.

Žydiškų chalų kepimo dirbtuvėlės

Stovyklautojų laukia ne tik ne tik istoriniai, bet ir gastronominiai atradimai! Žydų kultūrą ir tradicijas vaikai pažins chalos – ypatingos, Šabui ir šventėms žydų šeimose kepamos duonos – gamybos dirbtuvėlėse.

Senosios Lietuvos sostinės atradimai su jotvingių genties kariu

Prie Kernavės istorijos vaikai prisilies susitikimo su jotvingių genties kariu metu. Gyvosios istorijos užsiėmime stovyklautojai susipažins su senąją ginkluote, kostiumais, papuošalais, įvairiais buities daiktais, bus suteikta galimybė pačiupinėti ginklus, juos pasverti savo rankose, išbandyti šarvus, pasimatuoti šalmą ir kitus kario atributus.

Stovykla vyks spalio 26-30 d., Vilniaus senamiestyje (Trakų g.9)