fbpx

RUDENS VAIKŲ DIENOS STOVYKLA SPALIO 26-30 D.

STOVYKLA ATŠAUKIAMA DĖL VIRUSO GRĖSMĖS SUKELTOS SITUACIJOS

Rudens atostogų metu kviečiame vaikus leistis į paveldo lobių paieškas ir kartu tyrinėti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Lietuvos paveldo vertybes!

 

Stovykloje „Paveldo lobių ieškotojas“ vaikai:

per gyvas patirtis – ekskursijų, kūrybiškų edukacijų, žaidimų metu – susipažins su keturiomis į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktomis Lietuvos vertybėmis: Vilniaus istoriniu centru, Kuršių nerija, Kernavės archeologine vietove, Struvės geodeziniu lanku

dirbtuvių metu lavins vaizduotę ir kūrybiškumą

giliau supras apie reikšmingo žmonijai paveldo svarbą ir kaip jį išsaugoti

 

Stovykloje laukia:

 • Ekskursijos ir orientaciniai žaidimai Vilniaus senamiestyje
 • Interaktyvi paveldo edukacija UNESCO galerijoje
 • Istorinių Kurėnų vėtrungių dirbtuvės
 • Apsilankymas Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre, pažintis su Kuršių nerija
 • Karių kasdienybės istorijos, susipažinimas su senąją šarvuote
 • Archeologinių kasinėjimų paslaptys
 • Mokslo išradimų tyrinėjimai
 • Chalų kepimo dirbtuvėlės
  …ir kitos gyvai su paveldo lobiais vaikus supažindinsiančios veiklos (platesnis programos aprašymas žemiau).

Stovyklos data: spalio 26-30 d.  

Stovyklauti kviečiami 7-10 m. vaikai

Stovykla įsikurs senamiestyje, Trakų g. 9 (Pranciškonų rūmuose) 

Grupėje iki 20 vaikų, su kuriais dirbs du vadovai.

Stovyklos kaina: 140 eur (antram tos pačios šeimos vaikui taikoma 10 eur nuolaida)

Į kainą įskaičiuota:

 • vaiko priežiūra
 • programa, visi edukaciniai užsiėmimai
 • pietūs kavinėje (sriuba + karštas patiekalas)
 • pavakariai (įvairūs užkandžiai, arbata)

Šiuo metu dalyvaujame Vilniaus savivaldybės organizuojamame konkurse dėl stovyklos finansavimo. Gavus finansavimą 5 dienų stovyklos kelialapis kainuos 84 EUR, daugiavaikėms arba jautresnių socialinių situacijų šeimoms – 14 EUR. 

Registracijos anketoje prašome pažymėti ar dalyvautumėte stovykloje jei finansavimas nebus suteiktas ir reikėtų mokėti pilną stovyklos kelialapio kainą. Registracija bus laikoma patvirtinta kai sulauksime iš jūsų avansinio apmokėjimo – 50 EUR (14 EUR jeigu esate daugiavaikė arba jautresnių socialinių situacijų šeima). Jei finansavimas iš Vilniaus savivaldybės nebus gautas ir stovykloje dalyvauti nenorėsite – avansinis apmokėjimas bus grąžintas.

Jei dėl karantino sąlygų stovykla negalėtų įvykti, mokestis bus sugrąžinamas arba perkeliamas į būsimas stovyklas. Kitu atveju mokestis negrąžinamas. Vaiko ligos atveju mokestis gali būti perkeltas į kitą būsimą stovyklą.

 

Viešoji įstaiga „Gatvės gyvos”
Įmonės kodas 304110600
A.s. Nr. LT057180300007700622
AB Šiauliu bankas

 

Siekdami užtikrinti saugumą:

 • vėdinsime ir dezinfekuosime patalpas;
 • užtikrinsime rankų dezinfekcijos galimybes;
 • matuosime į stovyklą atvykusių vaikų temperatūrą;
 • kilus įtarimui dėl karščiavimo ar kitų ligos požymių, vaikai į stovyklą nebus priimami.

Jeigu vaikas serga lėtinėmis ligomis arba gyvena su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis, rekomenduojama stovykloje nedalyvauti.

DIENA STOVYKLOJE

7:45 – 09:00  Susibūrimas

09:00 – 10:00  Aktyvus laikas su stovyklos vadovais

10:00 – 11:30  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

11:30 – 12:30  Pietūs kavinėje

12:30 – 16:00  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

16:00 – 16:30  Pavakariai

16:30 – 17:00  Dienos aptarimas, įgytų žinių įtvirtinimas

17:00 – 18:00  Programos pabaiga

PRELIMINARI PROGRAMA

Programa yra preliminari ir kai kurios detalės gali keistis, nenukrypstant nuo esminių stovyklos temų ir veiklų. Galutinė programa tėveliams bus atsiunčiama likus savaitei iki stovyklos pradžios. 

 

1 – oji diena/ Paveldo lobiai  

Geriau pažinę vieni kitus ir pasidalinę savo istorijomis apie Vilnių, pažintį su paveldo lobiais pradėsime nuo apsilankymo UNESCO galerijoje, kur interaktyvaus edukacinio užsiėmimo metu tyrinėsime reikšmingiausias  Lietuvos paveldo vertybes.  Su senojo miesto architektūros lobynu susipažinsime ekskursijos ir žaidimų metu!

 

2 – oji diena/ Kopų ir jūros istorijos

Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre susipažinsime su saugomų teritorijų turtais bei leisimės į gilesnę pažintį su vienu svarbiausiu mūsų Nacionaliniu parku – Kuršių nerija. Kuršininkų – smėlio ir vandenų krašto gyventojų kasdienybę geriau suprasime istorinių Kurėnų vėtrungių dirbtuvėlių metu. Domėsimės ir kitomis gyvenimo pamaryje įdomybėmis – ar žinojote, kad per šią unikalią vietovę ėjo pirmasis pašto kelias Lietuvoje? Mokysimės rašyti plunksna ir iškilmingai atidarysime savo stovyklos paštą!

 

3 – oji diena/ Pirmosios Lietuvos sostinės paslaptys

Leisimės į Kernavės archeologinės vietovės, pasižymėjusios ypatingai aukštu karybos ir amatininkystės lygiu, tyrinėjimus. Svečiuosimės pas karį, kuris papasakos apie to meto žmonių gyvenimą ir buitį, pergalingus karo žygius, ginkluotę. Nusimetę šarvus į rankas čiupsime archeologų menteles ir bandysime įminti archeologinių kasinėjimų paslaptis! Specialiai stovyklautojams įrengtoje perkasoje domėsimės šio amato ypatumais ir ieškosime po žeme besislepiančių vertybių.

 

4 – oji diena/ Žemė ir dangus: mokslo atradimai

Ar žinojote, kad Struvės geodezinis lakas yra daugiausia pasaulio valstybių jungianti vertybė Pasaulio paveldo sąraše? Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių bandymų nustatyti Žemės dydį ir formą! Išskirtinio bendradarbiavimo, vykusio tarp užsienio šalių mokslininkų rezultato – Struvės geodezinio lanko – veikimo principus ir fenomeną, aiškinsimės kūrybinio užsiėmimo metu. Kartografines žinias pritaikysime iškeliavę į gamtą – laukia orientavimosi ir aktyvūs žaidimai lauke.

 

5 – oji diena/ Vilniaus tautų katile 

Kaip manote, kokios tautos ankščiau gyveno Vilniaus senamiestyje? Išduosime paslaptį – anuomet gatvėse galėdavai išgirsti kalbant lenkiškai, vokiškai, jidiš, lietuviškai, senąja rusėnų kalba… Savo vietą Vilniuje rasdavo skirtingos kilmės, tikėjimo ir tradicijų žmonės. Su svarbiausiais istorinio Vilniaus centro gyventojais – garsiąją Didikų Radvilų gimine susipažinsime komiksų kūrimo užsiėmimo metu. Laukia ne tik istoriniai, bet ir gastronominiai atradimai – žydų kultūrą ir tradicijas pažinsime chalų kepimo dirbtuvėlėse.

KONTAKTAI

rasa[eta]gatvesgyvos.lt

+370646 18315

 

ATSILIEPIMAI

  5 star review  Dėkojame Gatvės gyvos vaikams stovyklos vadovams už šaunias iniciatyvas - vaikai puikiai ir turiningai praleido laiką. Būtinai dalyvausime ir kitąmet 🙂

  Jurga Duseviciene Avatar Jurga Duseviciene
  2017-08-18

  positive review  Lankėme stovyklą "Aš - miesto architektas", esame labai patenkinti ekskursijomis (į Architektų sąjungą ir Mero kabinetą), užimtumu ir buvimu lauke (žaidimo aikštelėje). Sėkmės Jums.

  Kristina Abuasvili Avatar Kristina Abuasvili
  2020-02-24

  positive review  Vaikas lankė žiemos stovyklą "Miesto architektas". Labai patiko! Daug veiklos, eksursijų, nuostabūs vadovai. Vienintelė problema - vaikas nenorėdavo grįžti namo. 🙂 „Gatvės gyvos“ vaikams - Jūs šaunūs! Ačiū!

  Arūnas Anskaitis Avatar Arūnas Anskaitis
  2020-02-24