fbpx

Rengiame specialiai moksleiviams pritaikytas ekskursijas Vilniaus ir Kauno senamiesčiuose:

informacija pritaikyta pagal vaikų amžių ir suvokimą

pasivaikščiojimuose gausu įsitraukimą skatinančių elementų: užduočių, žaidimų, pažinimo per skonius, kvapus…

ekskursijas veda darbe su vaikais patyrę gidai

 

Visų ekskursijų trukmę galima derinti pagal grupės poreikį.

 

Edukacinius pasivaikščiojimus taip pat galima užsisakyti „Kultūros paso“ sistemoje!

Kontaktai:

info[eta]gatvesgyvos.lt

+370 64618315

Teirautis dėl užsakymo

-VILNIUS-

-KAUNAS-

– VILNIUS –

1 val.

5-6 m. vaikams

Kaip Lietuvą kūrė karalius Mindaugas? Kokius laiškus rašė didysis kunigaikštis Gediminas? O kuo užsiimdavo rūmų riteriai ir damos? Kūrybiškos ekskursijos metu per žaidimus ir įvairias užduotis susipažinsime su senosios Lietuvos istorija!

1 val.

6-9 m. vaikams

Kur vaikštinėja kunigaikščio Žygimanto Augusto vėlė ? Kur slepiasi baisusis Baziliskas? Vilnius apipintas magiškomis istorijomis, kurių skrynią atversime!

1 val.

6-9 m. vaikams

Už Vilnelės upės teka kitoks, meno ir netikėtumų kupinas gyvenimas, juk Užupis – visai kita Respublika! Leisimės ją pažinti: įžengę į teritoriją visi gausime antspaudą,  išsiaiškinsime, ką reiškia Užupio herbas, pakalbinsime ant kranto tyliai rymančią undinėlę…

1 val.

6-10 m. vaikams

Kūrybiškų užduočių, žaidimų metu susipažinsime su žymiausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis! Sekdami bastūno Radvilos Našlaitėlio, Vilniaus miesto globėjo Šv. Kristoforo, visuomenininko C. Šabado ir Lazdynų Pelėdos pėdomis, semsimės drąsos įvairiems žygiams –  įkvėpimo kurti, būti savimi, užstoti silpnuosius, leistis į nežinomus kraštus!

1 val.

1–4 klasių moksleiviams

Kur anksčiau tekėjo Vilnelė? Iš kur atsirado siaurų senamiesčio gatvelių pavadinimai? O kaip pastatyti gotikinį pastatą? Ekskursija vaikus supažindins su įdomiausiais istorinio Vilniaus akcentais.

1,5 val.

1–6 klasių moksleiviams

Edukacijos metu trumpam tapsime gamtininkais ir žaidimų bei užduočių pagalba tyrinėsime Bernardinų sodo erdves.

1,5 val.

1–7 klasių moksleiviams

Kur stovėjo senojo miesto vartai? Kodėl išnyko kai kurios gatvelės ir kaip dabar jas pastebėti? Kokius atspaudus viduramžių pastatų plytose paliko senieji meistrai? Ieškosime dingusio, o gal kur nors už kampo pasislėpusio senojo miesto.

1,5 val.

Nuo 4 klasės

Ekskursijos metu sužinosime, kodėl ir kur stovėjo miesto gynybinė siena, išbandysime savo orientacinius įgūdžius ir keliaudami neatrastais kiemeliais ieškosime senųjų gynybinių įtvirtinimų.

1,5 val.

Nuo 5 klasės

Ekskursijoje laukia pažintis su svarbiausiomis Nepriklausomą Lietuvą kūrusiomis asmenybėmis, istorijos apie ano meto įvykius ir iššūkius, įvairios užduotys ir komandinis azartas!

Vilnius – UNESCO Pasaulio paveldo vietovė. Tačiau ar tikrai žinome, kas slepiasi po šiuo pavadinimu, kodėl sostinės senamiestis yra pripažintas viso pasaulio vertybe? Kviečiame moksleivius leistis į azartišką žaidimą ir atrasti senojo miesto istoriją per įvairius architektūros, kultūros, istorijos ženklus!

Vilnius – miestas kuriame jau nuo seno gyvena ir susitinka daug tautų ir kultūrų. Kokie skirtingų tautų ženklai išliko miesto gatvėse? Kokios  kitų tautų asmenybės gyveno, kūrė ir prisidėjo prie miesto istorijos? Atsakymų ieškosime per aktyvų pažinimą, užduotis ir žaidimus.

Kur gyveno, kūrė, o kur buvo įkalintas garsusis poetas? Daugybė įdomių detalių apie A. Mickevičiaus pėdsakus Vilniaus senamiestyje atsiskleis šio orientacinio žaidimo metu.

– KAUNAS –

1 val.

1–4 klasių moksleiviams

Kūrybiškoje ekskursijoje vaikščiosime po viduramžių Kauną – kai ką įsivaizduosime, kai ką paliesime ar net paragausime… Kodėl Kauno pilies liko tiek nedaug?  Kur anksčiau atkeliaudavo pašto siuntos ir kas jas atgabendavo? Su kokia problema kiekvieną pavasarį susidurdavo kauniečiai?

1–1,5 val.

1–10 klasių moksleiviams

Kaip atpažinti tarpukario architektūrą? Kokie patiekalai puikavosi ant stalo madingiausiame restorane? Kaip gimė Litas? Tarpukario Kaune vyko gausybė įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių – ekskursijoje bandysime juos pamatyti, išgirsti ir net paragauti!

Kokios tautos gyveno, dirbo ir kūrė Kaune? Kur jie meldėsi, kuo prekiavo, ką valgė? Kuo žydų, lenkų, vokiečių ar totorių paveldas svarbus mums šiandieną? Kviečiame moksleivius visų atsakymų ieškoti orientaciniame žaidime ir leistis į gyvą pažintį su daugiakultūrio miesto gyventojais.