fbpx

Rengiame specialiai moksleiviams pritaikytas ekskursijas Vilniaus ir Kauno senamiesčiuose

 

informacija pritaikyta pagal vaikų amžių ir suvokimą

pasivaikščiojimuose gausu įsitraukimą skatinančių elementų: užduočių, žaidimų, pažinimo per skonius, kvapus…

ekskursijas veda darbe su vaikais patyrę gidai

 

Pavartykite ekskursijų užduočių ir vaizdų kupiną mūsų pasivaikščiojimų katalogą!

 

Edukacinius pasivaikščiojimus taip pat galima užsisakyti „Kultūros paso“ sistemoje.

Kontaktai:

info[eta]gatvesgyvos.lt

+370 64618315

Teirautis dėl užsakymo

  -VILNIUS-

  -KAUNAS-

  – VILNIUS –

  1 val.

  4-10 m. vaikams

  Mažiesiems vilniečiams Bernardinų sodas – viena mėgstamiausių žaidimų vietų. Tačiau ar kada teko susipažinti su šio ypatingo parko istorija, čia besistiebiančiais augalais ir medžiais? Įvairius sodo kampelius tyrinėsime per patirtis – liesdami, uosdami, ragaudami, klausydamiesi…

  1 val.

  5-6 m. vaikams

  Kaip Lietuvą kūrė karalius Mindaugas? Kokius laiškus rašė didysis kunigaikštis Gediminas? O kuo užsiimdavo rūmų riteriai ir damos? Kūrybiškos ekskursijos metu per žaidimus ir įvairias užduotis susipažinsime su senosios Lietuvos istorija!

  1 val.

  6-9 m. vaikams

  Kur vaikštinėja kunigaikščio Žygimanto Augusto vėlė ? Kur slepiasi baisusis Baziliskas? Vilnius apipintas magiškomis istorijomis, kurių skrynią atversime!

  1 val.

  6-9 m. vaikams

  Už Vilnelės upės teka kitoks, meno ir netikėtumų kupinas gyvenimas, juk Užupis – visai kita Respublika! Leisimės ją pažinti: įžengę į teritoriją visi gausime antspaudą,  išsiaiškinsime, ką reiškia Užupio herbas, pakalbinsime ant kranto tyliai rymančią undinėlę…

  1 val.

  6-10 m. vaikams

  Kūrybiškų užduočių, žaidimų metu susipažinsime su žymiausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis! Sekdami bastūno Radvilos Našlaitėlio, Šv. Kristoforo,  Lazdynų Pelėdos ir kitų narsuolių pėdomis semsimės drąsos ir įkvėpimo.

  1 val.

  1–4 klasių moksleiviams

  Kur anksčiau tekėjo Vilnelė? Iš kur atsirado siaurų senamiesčio gatvelių pavadinimai? O kaip pastatyti gotikinį pastatą? Ekskursija vaikus supažindins su įdomiausiais istorinio Vilniaus akcentais.

  1,5 val.

  2–6 klasių moksleiviams

  Kur stovėjo senojo miesto vartai? Kodėl išnyko kai kurios gatvelės ir kaip dabar jas pastebėti? Kokius atspaudus viduramžių pastatų plytose paliko senieji meistrai? Ieškosime dingusio, o gal kur nors už kampo pasislėpusio senojo miesto.

  1,5 val.

  Nuo 4 klasės

  Ekskursijos metu sužinosime, kodėl ir kur stovėjo miesto gynybinė siena, išbandysime savo orientacinius įgūdžius ir keliaudami neatrastais kiemeliais ieškosime senųjų gynybinių įtvirtinimų.

  1,5 val.

  Nuo 5 klasės

  Ekskursijoje laukia pažintis su svarbiausiomis Nepriklausomą Lietuvą kūrusiomis asmenybėmis, istorijos apie ano meto įvykius ir iššūkius, įvairios užduotys ir komandinis azartas!

  Pažinkite šaltojo karo laikų istoriją išlikusioje unikalioje, autentiškoje civilinės saugos (atominėje) slėptuvėje! Tai išskirtinė istorijos patirtis, kurios metu lankysimės slėptuvėje, susipažinsime su pokario politiniu ir kultūriniu kontekstu, propagandine ano laikotarpio kultūra – slėptuvėje išlikusia literatūra, plakatais, muzika, vaizdo įrašais, išbandysime išlikusią autentišką įrangą.

  Paneriai – pati didžiausia Vilniaus miesto seniūnija pagal plotą, tačiau mažiausia pagal gyventojų skaičių, todėl čionai slypinčius istorijos turtus yra pažinusi tik labai siaura smalsuolių grupė! Į objektų sąrašą patenka vienas įspūdingiausių Lietuvoje technikos paminklų Panerių geležinkelio tunelis, medinėmis vilomis užstatyta prieškario miesto-sodo tipo gyvenvietė, senasis akmeninis Vilniaus–Kauno kelias, Antrojo pasaulinio karo įvykius menantis Panerių memorialas, 1831 m. sukilimo mūšio vieta ir dar daugiau!

  – KAUNAS –

  1 val.

  1–4 klasių moksleiviams

  Kūrybiškoje ekskursijoje vaikščiosime po viduramžių Kauną – kai ką įsivaizduosime, kai ką paliesime ar net paragausime… Kodėl Kauno pilies liko tiek nedaug?  Kur anksčiau atkeliaudavo pašto siuntos ir kas jas atgabendavo? Su kokia problema kiekvieną pavasarį susidurdavo kauniečiai?

  1, 5 val.

  4–7 klasių moksleiviams

  Ekskursijoje atsiskleis įdomiausios dingusio, o gal kur nors už kampo pasislėpusio, senojo miesto istorijos. Sužinosime, kaip amžių tėkmėje keitėsi miestas, kodėl išnyko kai kurios gatvelės ir pastatai, kokias paslaptis slepia kultūrinis miesto sluoksnis… Šias istorines minkles bandysime įminti uosdami, ragaudami ir žaisdami!

  1–1,5 val.

  1–10 klasių moksleiviams

  Kaip atpažinti tarpukario architektūrą? Kokie patiekalai puikavosi ant stalo madingiausiame restorane? Kaip gimė Litas? Tarpukario Kaune vyko gausybė įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių – ekskursijoje bandysime juos pamatyti, išgirsti ir net paragauti!

  – KLAIPĖDA –
  Senosios Klaipėdos paslaptys

  1 val.

  1–4 klasių moksleiviams

  Klaipėdos senamiestis apipintas įdomiausiomis istorijomis, kurių skrynią atversime! Su reikšmingiausiais uostamiesčio akcentais susipažinsime tyrinėdami senamiesčio gatveles, klausydamiesi legendų, stebėdami architektūros palikimą, kurdami ir žaisdami!