Rengiame specialiai moksleiviams pritaikytas ekskursijas Vilniaus ir Kauno senamiesčiuose:
informacija pritaikyta pagal vaikų amžių ir suvokimą
pasivaikščiojimuose gausu įsitraukimą skatinančių elementų: užduočių, žaidimų, pažinimo per skonius, kvapus…
ekskursijas veda darbe su vaikais patyrę gidai
Visų ekskursijų trukmę galima derinti pagal grupės poreikį.
Edukacinius pasivaikščiojimus taip pat galima užsisakyti „Kultūros paso“ sistemoje!
Kontaktai:
info[eta]gatvesgyvos.lt
+370 64618315
Kaip Lietuvą kūrė karalius Mindaugas? Kokius laiškus rašė didysis kunigaikštis Gediminas? O kuo užsiimdavo rūmų riteriai ir damos? Kūrybiškos ekskursijos metu per žaidimus ir įvairias užduotis susipažinsime su senosios Lietuvos istorija!
Kur vaikštinėja kunigaikščio Žygimanto Augusto vėlė ? Kur slepiasi baisusis Baziliskas? Vilnius apipintas magiškomis istorijomis, kurių skrynią atversime!
Už Vilnelės upės teka kitoks, meno ir netikėtumų kupinas gyvenimas, juk Užupis – visai kita Respublika! Leisimės ją pažinti: įžengę į teritoriją visi gausime antspaudą, išsiaiškinsime, ką reiškia Užupio herbas, pakalbinsime ant kranto tyliai rymančią undinėlę…
Kūrybiškų užduočių, žaidimų metu susipažinsime su žymiausiomis Lietuvos istorijos asmenybėmis! Sekdami bastūno Radvilos Našlaitėlio, Vilniaus miesto globėjo Šv. Kristoforo, visuomenininko C. Šabado ir Lazdynų Pelėdos pėdomis, semsimės drąsos įvairiems žygiams – įkvėpimo kurti, būti savimi, užstoti silpnuosius, leistis į nežinomus kraštus!
Kur anksčiau tekėjo Vilnelė? Iš kur atsirado siaurų senamiesčio gatvelių pavadinimai? O kaip pastatyti gotikinį pastatą? Ekskursija vaikus supažindins su įdomiausiais istorinio Vilniaus akcentais.
Kur stovėjo senojo miesto vartai? Kodėl išnyko kai kurios gatvelės ir kaip dabar jas pastebėti? Kokius atspaudus viduramžių pastatų plytose paliko senieji meistrai? Ieškosime dingusio, o gal kur nors už kampo pasislėpusio senojo miesto.
Ekskursijos metu sužinosime, kodėl ir kur stovėjo miesto gynybinė siena, išbandysime savo orientacinius įgūdžius ir keliaudami neatrastais kiemeliais ieškosime senųjų gynybinių įtvirtinimų.
Ekskursijoje laukia pažintis su svarbiausiomis Nepriklausomą Lietuvą kūrusiomis asmenybėmis, istorijos apie ano meto įvykius ir iššūkius, įvairios užduotys ir komandinis azartas!
Kūrybiškoje ekskursijoje vaikščiosime po viduramžių Kauną – kai ką įsivaizduosime, kai ką paliesime ar net paragausime… Kodėl Kauno pilies liko tiek nedaug? Kur anksčiau atkeliaudavo pašto siuntos ir kas jas atgabendavo? Su kokia problema kiekvieną pavasarį susidurdavo kauniečiai?
Kaip atpažinti tarpukario architektūrą? Kokie patiekalai puikavosi ant stalo madingiausiame restorane? Kaip gimė Litas? Tarpukario Kaune vyko gausybė įdomių įvykių ir reikšmingų pokyčių – ekskursijoje bandysime juos pamatyti, išgirsti ir net paragauti!