2023 m. liepos 22 ir 23 d. kviečiame pasivaikščioti po Panevėžio pramoninį rajoną kartu su „Gatvės gyvos” siela, istorijų ir įdomybių medžiotoju Albertu Kazlausku ir Panevėžys NOW. Ekskursijos „Panevėžio pramonės milžinai“ metu tyrinėsime šio miesto industrinį paveldą.
Netipinis 5 km ilgio maršrutas atskleis įdomiausias istorines detales apie visos Lietuvos istoriją keitusias gamyklas ir fabrikus: nuo cukraus iki autokompresorių, nuo XIX a. iki nūdienos. Miesto svečiams tai bus originalus pirmasis pasimatymas su Panevėžiu, o vietiniams – galimybė naujai pažvelgti į savo miesto kasdienybę. Ekskursiją vainikuos apsilankymas Panevėžio „Pentagone“ – tuometiniame pramoniniame dangoraižyje, kuriame iki šiol veikia „Panevėžio Auridos“ kompresorių gamykla.
⚡ Pasivaikščiojimų data ir laikas: liepos 22 d. (šeštadienį) 15:00 val., liepos 23 d. (sekmadienį) 12:00 val.
⚡ Susitikimo vieta: Įmonių g. 22, Panevėžys.
⚡ Trukmė: apie 2:30 val.
⚡ Pabaigos taškas: Tiekimo g. 4 („IŠKROVŲ kiemas“).
—–
Veda Albertas Kazlauskas.
—–
Registruotis nereikia, ekskursija nemokama!
————————————————————
Ekskursija organizuojama įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą turizmo skatinimo projektą „Įtraukiantis, gyvas, žalias, atviras – Panevėžys”.
Po ekskursijos visus kviečiame sudalyvauti muzikos ir meno festivalio „IŠKROVOS“ renginiuose. Programa čia: http://iskrovos.com