Dažnai gretinamas su Frederiku Šopenu, vienas ryškiausių romantizmo muzikos kūrėjų Europoje. Deja, kiek primirštas mieste, kuriame aktyviai kūrė beveik dvidešimt metų. Šiemet, švenčiant 200-ąsias kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos (Stanisław Moniuszko) gimimo metines, kviečiame atrasti jo asmenybę ir muziką Vilniaus senamiesčio erdvėse.

APIE EKSKURSIJĄ:
Nusikelsime į XIX a. Vilnių. Kaip jaunas gabus kompozitorius atsidūrė Vilniuje ir kodėl užsiliko? Kur ir kuo jam teko dirbti, siekiant (pra)gyventi? Kas publikai nepatiko Vilniuje pirmą kartą pristatytos lenkų nacionalinės operos „Halka“ siužete? Seksime įdomiausiais garsaus kompozitoriaus kūrybinės veiklos pėdsakais, kartu pažindami tuomečio miesto kultūrinio gyvenimo sunkumus ir entuziazmą.

Susitikimo vieta: Vokiečių g. 26.
Trukmė: 1,5 val.

PERKANT BILIETĄ Į EKSKURSIJĄ – BILIETAS Į KONCERTĄ DOVANŲ! Bilietus dovanoja Lenkijos respublikos ambasada ir Lenkijos institutas Vilniuje.

APIE KONCERTĄ:
Kūrinius atliks Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“, Balstogės technikos universiteto mišrus choras „Chór Politechniki Białostockiej“, Minsko valstybinio universiteto mišrus choras.
Programoje:
* mišios e-moll – devynių dalių liturginis kūrinys, sukurtas Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje,
* S. Moniuškos dainos „Sustok gražioji balandėle“, „Vakaro daina“, „Atskrido sakalai“, „Atsivertusi“.

Koncerto vieta: Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12).
Koncerto pradžia: 18 val.

BILIETAI: https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/s-moniuskos-vilnius-ekskursija-koncertas