Sukurtas istorinių statinių prevencinės priežiūros meistrų kontaktų katalogas

Pirmoji Lietuvoje specializuota prevencinės priežiūros meistrų paieškos platforma istorinių statinių šeimininkams padės greičiau rasti jiems reikiamą specialistą visoje šalyje. Kontaktų katalogas atviras ir nuolat pildomas, tad jame dar nesantys kultūros paveldo ir istorinių statinių priežiūros specialistai kviečiami registruotis.

Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „Fixus mobilis“ nauja iniciatyva gimė iš poreikio sujungti kultūros paveldo ir kitų istorinių statinių valdytojus su meistrais, kurie išmano tokių statinių priežiūros specifiką.

„Kultūros paveldo objektai reikalauja priežiūros, kuriai vien šeimininkų pajėgumų nepakanka. Kviesti meistrą tokiais atvejais – vienintelė išeitis. Tačiau patikimo, patirties turinčio specialisto paieška neretai užtrunka. Ne vien dėl prevencinės priežiūros meistrų trūkumo, bet ir jų savireklamos stokos. Tikrai ne kiekvienas puikus meistras turi savo interneto svetainę ar profesinį puslapį socialiniame tinkle. Todėl ir norime pasidalinti informacija apie kultūros paveldo priežiūros specialistus visoje Lietuvoje – kad prireikus juos visus būtų galima greitai ir patogiai rasti vienoje vietoje. Norisi tikėti, kad ieškoti specialisto mūsų platformoje bus kur kas paprasčiau, nei „aklai“ naršyti internete“, – sako „Fixus mobilis“ projekto „Pasidairyk pats“ vadovė Erika Kielė.

Prevencinės priežiūros meistrų paieškos platformoje reikiamo specialisto galima ieškoti kaip patogiau: pagal jo atliekamų darbų sritį, šalies regioną ar raktinį žodį. Kiekvieno meistro paskyroje nurodoma jo specializacija – kultūros paveldo ar kiti (į Kultūros vertybių registrą neįtraukti) istoriniai statiniai. Čia taip pat galima rasti meistro anksčiau atliktų darbų nuotraukų, kontaktus ir užklausos formą, kurią užpildžius su norimu specialistu galima susisiekti tiesiogiai.

Platforma kviečiami naudotis ne tik kultūros paveldo, istorinių statinių šeimininkai, ieškantys profesionalios objektų priežiūros pagalbos, bet ir patys meistrai. Bet kurios paveldo priežiūros srities specialistai, dar neįtraukti į šį kontaktų katalogą, savo paskyrą čia gali susikurti vos per keletą minučių.

Prevencinės priežiūros meistrų kontaktų katalogas patalpintas „Fixus mobilis“ interneto svetainėje.

Katalogas

Statinių priežiūros specialistų kontaktų katalogo pristatymas – „Fixus mobilis“ edukacinio projekto „Pasidairyk pats“ dalis. Plačiau apie projektą galima sužinoti „Fixus mobilis“ interneto svetainėje.
Projektas „Pasidairyk pats“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) finansuojamas 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Tvarių prielaidų ir paskatų aktualizuoti kultūros paveldo vertybes sukūrimas“ lėšomis.