Pandemijos ribojimų laikotarpiu kviečiame į miesto pažinimo maršrutus leistis individualiai! Pristatome „Gatvės gyvos“ audiogido programėlę, kurioje – įgarsintos ekskursijos skirtinguose Lietuvos miestuose.

„Gatvės gyvos“ programėlėje  gidų sukurti ir įgarsinti maršrutai  kviečia pažinti ir miesto erdves, ir gamtines vietoves. Nuolat pildomame ekskursijų sąraše šiuo metu keliautojai jau gali rasti beveik dešimtį garsinių kelionių.

Vilniečiai kviečiami pakeliauti po spalvingąsias Šnipiškes ir iš arčiau susipažinti su istoriniu medinukų rajonu. Norintiems aštresnių pojūčių – išskirtinis maršrutas automobiliu po lenkų fortifikacijos slėptuves tarpukario Vilniuje. Ieškantiems ilgesnio žygio puikiai tiks gamtinį kraštovaizdį ir istorijos, technikos bei meno objektus apjungiantis Panerių maršrutas. Nepamirštos ir šeimos su vaikais – „Gatvės gyvos vaikams“ mažiesiems parengė istorinių paslapčių ekskursiją po Vilniaus senamiestį.

Nors „Gatvės gyvos“ daugiausia ekskursijų rengia sostinėje, programėlei sukurti maršrutus pakviesti ir kitų miestų gidai. Tad naudojantis audiogidu galima pažinti ne tik Vilnių – jau įgarsinti Panevėžio, Molėtų, Klaipėdos maršrutai, taip pat ekskursija po mažesnį, bet ne mažiau įdomų Daugų miestelį. „Didžiąją dalį turinio kuria vietos gidai, puikiai išmanantys savo krašto istoriją ir jaučiantys, kas įdomiausia gali būti iš kito Lietuvos kampelio atvykusiam keliautojui,“ – sako programėlės sumanytojas, „Gatvės gyvos“ įkūrėjas gidas Albertas Kazlauskas.

Kartą atsisiuntus aplikaciją į savo telefoną ir išbandžius pirmuosius maršrutus, verta sekti naujienas – programėlė bus nuolat pildoma naujais maršrutais. Atšilus orams žadami maršrutai ne tik pėsčiomis, tačiau ir dviračiais. Programėlėje taip pat turėtų pasirodyti Lietuvos kurortų pažintinės ekskursijos.

Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Nemokamą „Gatvės gyvos“ programėlę galite atsisiųsti „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėse.