Paskutinį sykį keliauti po unikalų miestą mieste – Grigiškes – kvietėme prieš dvejus metus, 2022-ųjų pavasarį. Pribrendo metas pakartojimui! Tad plėskime Vilniaus rajonų pažinimo žemėlapį! Nužingsniuosime solidų atstumą (apie 7 km), todėl artėjančią kelionę galima traktuoti ir kaip žygį, ir kaip ekskursiją.

Kas laukia kelionės metu? Susitikę Grigiškių miesto centre apžiūrėsime šv. Dvasios koplyčią ir naujai pastatytą bažnyčią, kuri traukia kiekvieno atvykusio akis neįprasta forma: šešiakampiu planu, kūginiu šešiašlaičiu stogu ir aukštu bokšteliu. Spėliosime, kur galėjo stovėti Grigo dvaras. Pereisime per pirmųjų pokarinių popieriaus fabriko darbininkų gyvenamųjų namų kvartalą. Kirtę Vokės upę patrauksime prie ilgiausio Lietuvoje akveduko, XX a. pradžioje laikyto technikos stebuklu, o šiandien įtraukto į techninio paveldo sąrašą. Toliau keliausime Neravų mišku palei Nerį, kuri yra gamtinis barjeras žmonėms susisiekti su šalia esančiu Užliedžių kaimu. Iki šiol žmonės visais metų laikais susisiekimui tarp dviejų skirtingose upės pusėse esančių kaimų naudojasi valtimis! Aplankysime įspūdingai ant Neries šlaito įsikūrusį Neravų kaimą. Ir tai dar ne visi objektai, kuriuos aplankysime. Šiek tiek paliekame paslaptyje.

  • Susitikimo data ir laikas: kovo 23 d. 11:00 val.
  • Susitikimo vieta: Grigiškių šv. Dvasios bažnyčia (Kovo 11-osios g. 36). Šalia yra „Šviesos“ viešojo transporto stotelė, į ją iš Vilniaus atvyksta 28, 29 ir 59 autobusai.
  • Maršruto ilgis: apie 7 km.
  • Trukmė: apie 3 val. (galimai šiek tiek ilgiau).

BILIETAI