| Tekstas publikuotas „Gatvės gyvos“ žurnale Nr. 1 |

Kartu su vaikais atveriate dėžutę, o joje keisčiausi, rodos, vienas su kitu niekaip nesusiję daiktai. Randate ir nedidelę knygelę. Pirmame jos puslapyje – instrukcija. Pasirodo, turite viską pasiimti ir keliauti į senamiestį. Panašu, kad šeimos laukia nuotykis!

Štai toks scenarijus radosi „Gatvės gyvos vaikams“ komandai, kai karantino laikotarpiu visas kultūros sektorius skubiai ieškojo sprendimų, kaip savo paslaugas pritaikyti esamai situacijai. Vienos iš pagrindinių mūsų vertybių – gyvas miesto istorijos pažinimas ir turiningai praleistas laikas visai šeimai – atrodė, bus visai uždarytos viruso gniaužtų. Viskas virto ekranais, virtualiomis patirtimis. Tačiau mes likome ištikimi fizinėms patirtims, mąstėme apie galimybę pamatyti, paliesti, paragauti, pamatuoti… miesto istoriją ir tai daryti saugiai tik su savo šeima. Pasirodo, kartais chaosas suteikia naujų galimybių – individualiems šeimos pasivaikščiojimams sumanyta patirčių dėžutė su orientaciniu žaidimu sulaukė puikių atsiliepimų ir tęsia savo misiją.

Paragauti karalienės Bonos Sforzos uogų, pamatuoti gynybinės sienos plotį ar kompasu nustatyti Radvilos Našlaitėlio kelionių kryptį – kad ir kaip mažieji būtų pripratę prie virtualaus pasaulio, fiziniai daiktai, kaip žaidimo priemonės, sukelia daug smalsumo ir padeda atrasti bei įsiminti istoriją patiems įsitraukiant į miesto tyrinėjimus.

Mūsų supakuotos žaidimų dėžutės neretai tampa dovana smalsiems šeimos draugams arba palengvina mamai ir tėčiui gimtadienio šventės užduotį. O gal nereikia laukti jokios progos ir tiesiog įprastą savaitgalį leistis su vaikais į įtraukiančią senamiesčio pažinimo kelionę?