„Gatvės gyvos” gimė visai netikėtai ir augo tikrai neįtikėtinu greičiu. Pirmoji nemokama ekskursija, surengta būreliui draugų, netrukus virto į kelių šimtų Vilniaus gatves kartu tyrinėjančių žmonių fenomeną. Aktyvus palaikymas, daugybė klausimų ir idėjų vertė sparčiai judėti priekin.

Per šešis veiklos mėnesius „Gatvės gyvos” pakvietė Vilniaus gyventojus kartu tyrinėti miestą aštuoniais unikaliais maršrutais, surengė daugiau nei 50 nemokamų ekskursijų. Į kvietimą, nepaisant amžiaus, profesijos ir piniginės dydžio, su nusiteikimu naujai užčiuopti miesto gyvybę, atsiliepė daugiau nei 10 tūkstančių žmonių.

Tariame gyvybingą AČIŪ Vilniaus gyventojams ir gatvėms. Ir norime toliau Jus kviesti naujiems miesto atradimams.

2016 m.  „Gatvės gyvos” ketina žvilgtelti į (ne)matomą miestą. Rajonus, kuriuose gyvename, į kurių betonus nuobodžiai kasdien smaigstome akis. Galbūt kartu pasivaikščioję jų šaligatviais ir kiemais atrasime tai, dėl ko “miegamasis” mums taps daug žavesnis.

2016 m. „Gatvės gyvos” tikisi pakviesti Jus į dešimtį naujų unikalių Vilniaus maršrutų. Greta to norėtųsi atiduoti pagarbą mūsų ištikimiems fotografams ir sukurti mobilią atgijusių gatvių akimirkų parodą, įrašyti mūsų ir Jūsų atradimus ir pasakojimus į unikalų miesto gidą, giliau gvildenti urbanistinę kultūrą audio/video pasakojimais ir pokalbiais su žmonėmis, kurie nepakalbinti neretai tyli, o su jais tyli ir unikali miesto istorija.

Tačiau – vienas lauke [ir gatvėje] ne karys. Todėl labai kviečiame visus, kuriems buvo smagu kartu pažinti Vilnių, kurie norėtų dar ne kartą pasimatyti prie keisčiausių miesto objektų prisidėti prie „Gatvės gyvos” veiklos. Tai padaryti galite labai paprastu, daugeliui gerai žinomu būdu – skirdami 2% pajamų mokesčio. Pažadame, jog kiekvienas euras bus sąžiningai pridėtas prie gyvybės gatvėse kūrimo.

Taip pat kviečiame Jūsų įmones, didelius tinklus ir vieno kambario ofisėlius, plačias organizacijas ir dviejų draugų iniciatyvas… Kreipkitės, jei tik įžvelgiate, kaip galime padėti vieni kitiems gyvuoti.