Ar žinojote, kad:

  • Vilnius turėjo net 2 oro uostus – Kirtimų ir Užusienio miesteliuose?
  • siaurinant Nerį jau 1400 metais nuo Verkių rūmų iki Žvejų, tarsi Venecijoje, plaukiojo gondolos?
  • garlaiviai Nerimi kursavo jau nuo 1860 metų?
  • pirmoji Vilniaus arklinio tramvajaus (konkės) linija buvo įrengta 1893 metais ir ėjo nuo Žaliojo tilto iki Stoties?
  • pirmasis Vilniaus autobusas kursavo nuo 1905 metų Kalvarijų gatve nuo Katedros aikštės į Verkių priemiestį?

Į visus šiuos klausimus atsakys ir dar daugybę kitų intriguojančių faktų ir istorijų papasakos Kęstutis Matuliauskas, kaip pats save pristato –  aktyvus Šnipiškietis, tyrinėjęs ir išsamiai aprašęs Vilniaus transporto istoriją nuo pat 400-ųjų metų iki šių dienų. Pristatyme išvysite 1859-1968 metų žemėlapius bei ne vienos vilnietiškos transporto rūšies nuotraukas (gondolas, garlaivius, plačiuosius garvežius, Šnipiškių siauruką, Vilniaus dyzelio tramvajų, pirmuosius Vilniaus autobusus…).

Ir visas šias istorines įdomybes pagardins lietuviškos arbatos skonis – renginio svečius karšto gėrimo puodeliui vaišins tradicinės arbatos restoranas LocalT. Tad nedvejokite!

Renginio data – kovo 31, ketvirtadienis.

Pradžia – 18 val.

Vieta – Stiklių g. 4, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.

Renginys nemokamas.

DĖMESIO! Dėl riboto vietų skaičiaus į renginį būtina užsiregistruoti. Registruokitės el. paštu registracija@gatvesgyvos.lt ir  nurodykite dalyvaujančių žmonių vardus ir pavardes. Sėkmingai užsiregistravusiems iki kovo 28 d. atsiųsime patvirtinimą.

 

Mano giminė Šnipiškėse gyvena jau 200 metų, pradedant bajoru Ivanu Jurjevu Polukordu, atsikėlusiu į istorines Šnipiškes ir pasistačiusiu Polukordų dvarą, kuris įtrauktas į Vilniaus dvarininkų knygą dar 1820 metų rugpjūčio 24 dieną. Nuo tų laikų Šnipiškėse yra išlikę nemažai mūsų giminės namų. Tad ir domiuosi tiek genealogija, tiek Šnipiškių istorija. O kadangi ji labai susijusi su miesto transportu, tai sykiu parašiau ir viso Vilniaus transporto istoriją Šnipiškių kontekste. K. Matuliauskas