| TEKSTAS PUBLIKUOTAS „GATVĖS GYVOS“ ŽURNALE NR. 4 |

Jau septintus metus „Gatvės gyvos vaikams“ kuria unikalias kultūrines programas vaikams ir kviečia mažuosius atrasti istorijos, meno, architektūros ir gamtos lobius dienos stovyklose. Kokios išskirtinės patirtys laukia vasaros stovyklų dalyvių? „Gatvės gyvos vaikams“ vadovė Rasa Kaušinė dalijasi savo mėgstamiausių ir mažuosius labiausiai įkvepiančių veiklų sąrašu!

Archeologo tyrinėjimai

Kas slepiasi po paslaptinguoju burtažodžiu „archeologija“ ir ką veikia archeologai? Ieškoti atsakymo į šiuos klausimus, žinoma, smagiausia patiems į rankas čiupus kauptukus ir menteles! Kartu su Vilniaus universiteto Archeologijos katedros studentais vaikai šią vasarą ieškos atsakymų į klausimus apie savo „bendraamžius“ – kaip atrodė prieš penkis šimtus metų Vilniuje gyvenusių vaikų kasdienybė? Kokius žaidimus jie žaidė? Kas jiems rūpėjo? Smagu pastebėti, kad grįžęs iš tokios unikalios istorinių atradimų kelionės dažnas stovyklautojas išdidžiai pareiškia – užaugęs būsiu archeologu! Ši edukacija vyks stovykloje „Nuotykių Vilnius: atgal į praeitį!”

Ne vienerius metus pati dirbusi stovyklų vadove Rasa siekia, jog savaitė su „Gatvės gyvos vaikams“ edukacijomis mažiesiems taptų išskirtiniu, įsimintinu ir prasmingu kultūros nuotykiu.

Meno degustacija 

Kurdami stovyklų programas visada galvojame apie išskirtines vietas, kuriose vaikai dar nebūtų buvę, ir apie veiklas, kurių jie nebūtų išbandę. Labai džiaugiuosi, kad šią vasarą mūsų stovyklautojai dalyvaus mažai kam girdėtame patyrime – meno degustacijoje. Vienoje Vilniaus galerijoje vaikai „skanaus“ dešimties menininkų paveikslus, aptars kūrinių įvairovę, išskirtinumus. Ypač svarbu ir tai, kad šios edukacijos metu mažieji skatinami išsakyti savo pastebėjimus ir jausmus, kurių jiems sukelia kiekvienas kūrinys – taip ugdome drąsią, savo emocijas atpažinti ir įvardyti gebančią kartą. Ši edukacija vyks stovykloje „Meno magas!

Pažintis su miesto sparnuočiais

Kai pirmą kartą paskambinau ornitologui Gediminui Petkui pasitarti dėl būsimos edukacijos, po dešimties minučių pokalbio jau žinojau visus įdomiausius paukštelius, kuriuos bus galima pamatyti mūsų stovyklos, įsikūrusios tarp senamiesčio mūrų, kieme. Su kokia didele meile jis tąkart kalbėjo apie kiekvieną sparnuotį! Įsitikinau – dalyvavęs paukščių stebėjimo ekspedicijose Argentinoje, Brazilijoje, Gambijoje, Maroke ir kitose šalyse, Gediminas savo pavyzdžiu lengvai įkvepia vaikus tyrinėti ir mylėti planetą. Čiupę į rankas tikro profesionalo žiūronus, vaikai mieste atranda kitą pasaulį.Ši edukacija vyks stovykloje „Jaunasis gamtinėtojas: pasislėpusios parkų istorijos”

Vilniaus gardėsiai

Supažindinti vaikus su tam tikrais istorijos siužetais efektyviausia per įvairias jusles kutenančias patirtis! Būtent todėl Vilniaus istoriją pažinsime per kvapnius gastronominius atradimus – kepdami tradicinius vilnietiškus meduolius. Šių gardėsių populiarumo priežastis ir gamybos tradicijas vaikams atskleis vienos senamiestyje įsikūrusios kepyklėlės savininkai, autentiškų meduolių receptūrą perėmę iš kartos į kartą perduodamų prosenelių pasakojimų. Ši edukacija vyks stovykloje „Nuotykių Vilnius: atgal į praeitį!”

Išvyka į istorinį dvarą

Tyrinėdami Vilniaus parkų gamtos, istorijos ir architektūros įdomybes, neaplenkiame įspūdingo grožio neseniai atgimusios Trakų Vokės dvaro sodybos. Dundėjimo traukiniu smagumai, žygis miško takais, beždžionių tilto iššūkis, dvaro architektūros tyrinėjimai, dailės pleneras gamtoje – išvyka, kuri daugeliui vaikų tampa įsimintiniausia stovyklos (o gal ir visos vasaros!) patirtimi. Ši edukacija vyks stovykloje „Jaunasis gamtinėtojas: pasislėpusios parkų istorijos”

Senojo miesto paslaptys 

Vilniaus senamiestisnetikėčiausias istorijas pasakojantis ir tikrai didžiausias muziejus po atviru dangumi! O jo paslaptis, žinoma, smagiausia įminti žaidžiant ir aktyviai įsitraukiant į pažinimą – ekskursaudami vaikai matuoja gynybinę miesto sieną, ragauja karalienės Bonos Sforcos sodo gėrybių, skaičiuoja klasicistinių pastatų kolonas, iš lego kaladėlių dėlioja gotikinę sieną. Ši edukacija vyks stovykloje „Legendų Vilnius: didvyriai ir pabaisos”

Šešėlių teatras ir legendos

Ieškant būdų, kaip svarbiomis istorijos, kultūros ar paveldo temomis kalbėtis su pačiais mažiausiais mūsų stovyklautojais – ikimokyklinukais, dažnai tenka pasukti galvą. Kaip žaismingai pristatyti šias „sunkiasvores“ temas? Mūsų pasirinkimas – istoriją pasakoti pasitelkiant mažiesiems lengviau suprantamas legendas. Ką šių magiškų pasakojimų siužetai atskleidžia apie miesto istoriją? Kokie herojų veiksmai yra teisingi, o kada pasielgta netinkamai? Ko galime iš jų išmokti? Sukonstravę teatro sceną, išpuošę ją dekoracijomis ir pasiskirstę vaidmenimis pasitelkę šešėlių teatrą pasakosime svarbiausias Vilniaus miesto legendas. Ši edukacija vyks stovykloje „Legendų Vilnius: didvyriai ir pabaisos”

„Gatvės gyvos vaikams“ dienos stovyklos vyksta Vilniaus senamiestyje visus metus pradinukų atostogų metu. Vasarą stovyklauti kviečiamos trys amžiaus grupės: 5–7 metų ikimokyklinukai, 7–10 metų pradinukai bei 10–12 metų vyresnėliai. Visa platesnė informacija apie vasaros stovyklas skelbiama skiltyje stovyklos


SKAITYTI DAUGIAU ISTORIJŲ ŽURNALE