Nuo šiol Vilniaus erdves ir jas supančias istorijas galėsite pažinti ne tik keliaudami su gidu miesto gatvėmis, tačiau ir ramiai likdami namie šalia savo ekranų, bet kuriuo Jums patogiu metu,  gurkšnodami arbatos ar kavos puodelį.

“Gatvės gyvos” bendradarbiaudami su “Žinių Radiju” pristato naują laidą, kuri atvers duris į įdomiausius Vilniaus miesto pastatus ir pakvies pokalbiui žmones, kurie geriausiai pažįsta tyrinėjamas erdves  ir jų istorijas.

“Projekto idėja gimė rengiantis ekskursijoms. Mat dažnai dėl istorinės medžiagos tenka kreiptis į įvairiausius žmones, kurie pasidalija išskirtinėmis istorijomis, visuomenei mažai žinomais faktais.  Nusprendėme pabandyti juos pakalbinti girdint platesnei auditorijai, o “Žinių Radijas” pasiūlė prijungti ir vaizdą. Taip ėmėmės bandymų ir šiandien pristatome eksperimentinį produktą  – virtualias ekskursijas”, – teigia “Gatvės gyvos” gidas Albertas.

Filmuojant GoPro kamerų dėka bandoma kuo labiau priartinti žiūrovą prie tyrinėjamo objekto, atskleisti kuo daugiau subtilių erdvės detalių. “Šia laida nesiekiame sukurti techniškai “tobulo” produkto, tai labiau mėgėjiškas, atviras požiūris į  informacijos pateikimą”, – dalijasi “Gatvės gyvos” projektus kuruojanti Viktorija.

Laidos vaizdo transliacija internetu bei audio įrašas radijo bangomis bus transliuojami kas antrą ketvirtadienį, 16:35. Visus virtualius pasivaikščiojimus bus galima peržiūrėti “Žinių radijo” archyve bet kuriuo Jums patogiu metu.

Tad nieko nelaukę kviečiame į pirmąją ekskursiją po Sapiegų rūmus. Juos tyrinėjome kartu su žmogumi, kuris geriausiai išmano kiekvieną prakilnaus istorinio pastato kampelį. Video įrašą rasite čia.