Nuolat pildomoje programėlėje šiuo metu galima rasti 15-liką gidų sukurtų ir įgarsintų ekskursijų. Maršrutai kviečia pažinti ir miesto erdves, ir gamtines vietoves, keliauti pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu.
Esantiems pajūryje – puiki proga pažinti kitokį Palangos veidą. Nuo Tiškevičių paplūdimio etiketo iki panacėja tapusio kurorto vaistinėje išrasto „Trejos devynerios“ recepto – Palangos maršrutas tikrai nustebins negirdėtais faktais ir pakvies atrasti gilesnę kurorto istoriją. Jei poilsiaujate Klaipėdos krašte – leiskitės į pasimatymą su uostamiesčiu ir ekskursijoje pažinkite Klaipėdos senamiesčio paslaptis.
Mėgstantiems atostogas prie ežerų, programėlė siūlo pasivaikščioti Molėtuose ir atverti mažiau žinomus šio miesto istorijos puslapius: Vilniaus vyskupo žemė, tarpukario žydų štetlas, istorinė dvarvietė… Čia atrasite unikalių objektų, išsiskiriančių ne tik regiono, bet ir visos Lietuvos kontekste. Ne mažiau įdomus maršrutas driekiasi Didžiulio ežero pusiasalyje įsikūrusiuose Dauguose. Žingsniuojat jus lydės vietinio gido-skulptoriaus pasakojimas, pristatantis ne tik istorines vietos įdomybes, bet ir unikalius ežero pakrantėje sutinkamus istorinius laivelius – luotus. Jei pasiseks, galbūt ir patys jais paplaukysite!
Mėgstate leistis į žygius dviračiais? „Gatvės gyvos“ įkūrėjas gidas Albertas Kazlauskas kviečia išbandyti paties naujai sukurtą ir įgarsintą maršrutą po Dzūkijos kaimelius. „Kiekvienoje gyvenvietėje turėsite galimybę iš arti pamatyti rūpestingai prižiūrimą medinę architektūrą, išgirsite vietos istorijas ir net paklausysite šio krašto dainų,”- sako audiogido sumanytojas, šiuo metu aktyviai kuriantis ir naujus maršrutus dviračiais, kurie kiek vėliau vasarą papildys programėlę.
Lankančių didžiuosius miestus taip pat laukia ne viena ekskursija. Kaune keliaukite modernizmo architektūros maršrutu, o Vilniuje rinkitės net iš 5 teminių pasivaikščiojimų. Jei sostinėje atostogaujate su visa šeima, nepraleiskite progos išbandyti „Gatvės gyvos vaikams“ edukatorių sukurtą pasivaikščiojimą „Senojo Vilniaus paslaptys“.
Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Nemokamą „Gatvės gyvos“ programėlę galite atsisiųsti „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėse.