Atsakymai į dažnai užduodamus klausimus (D.U.K.):

Kada numatoma artimiausia ekskursija?

Paprastai būsimas ekskursijas skelbiame 1–2 savaites prieš joms įvykstant, o išankstinio tvarkaraščio mėnesiui ar dar ilgesniam terminui į priekį neturime. Ar esamuoju laiku yra suplanuotų ekskursijų, visada galite pasitikrinti mūsų interneto svetainės skiltyje „Kalendorius“. Jeigu ten nėra nieko numatyta, sekite „Gatvės gyvos“ naujienų srautą ir laukite jų paskelbimo. Taip pat rekomenduojame užsiprenumeruoti mūsų naujienlaiškį.

Jeigu Jums reikia ekskursijos konkrečiai datai, visada ją galite užsisakyti savo kolektyvui privačiai.

Nespėjau sudalyvauti ekskursijoje „X“. Ar šis maršrutas dar bus kartojamas?

Daugelį maršrutų laikui bėgant pakartojame (maždaug kas pusę metų), tačiau išankstinio tvarkaraščio neturime ir atsižvelgiame į esamas aplinkybes.

Kiek kainuoja dalyvavimas “Gatvės gyvos” ekskursijoje?

Didžioji dalis viešų „Gatvės gyvos“ ekskursijų yra nemokamos. Norintys jų pabaigoje gidui gali palikti arbatpinigių, plytelę šokolado, naminį pyragą ar tiesiog paspausti ranką. Tokį principą taikome, nes norime, kad pažinti miestą galėtų visi, nepriklausomai nuo jų materialinės gerovės, tačiau tuo pačiu galėtų palaikyti mūsų nedidelę įstaigą, kuri moka mokesčius, kuria turinį, išlaiko interneto svetainę ir kt.
Kita dalis viešų ekskursijų turi ribotą dalyvių kiekį, todėl į jas prašome įsigyti išankstinius bilietus. Apie tai, kokiu būdu finansuojama ekskursija, nurodoma kiekviename aprašyme.

Ar į ekskursijas reikia registruotis?

Į atviras nemokamas ekskursijas registruotis nereikia, nebent yra atskiras nurodymas tos ekskursijos aprašyme. Į mokamas ekskursijas registruojamasi įsigijus bilietą.

Ką daryti, jei ekskursijos data ir laikas man netinkami, nenoriu dalyvauti viešame pasivaikščiojime arba ėjimo tempas bei krūvis man yra per didelis?

Pageidaujantys privataus pasivaikščiojimo jį gali užsisakyti atskirai. Datą, maršrutą ir kainą galima suderinti el. paštu info(eta)gatvesgyvos.lt. Taip pat rengiame mokamas ekskursijas, į kurias parduodami bilietai ir ribojamas dalyvių skaičius.

Kokia kalba vedamos ekskursijos?

Lietuvių. Privačios ekskursijos taip pat gali būti vedamos rusų ir anglų kalbomis.

Kas veda ekskursijas? Ar tam yra leidimas?

Ekskursijas suaugusiems dažniausiai veda gidas Albertas Kazlauskas, kitais atvejais – kiti ne mažiau šaunūs mūsų bičiuliai.
Ekskursijas vaikams veda kiti mūsų pasitikėjimą pelnę ir darbo su vaikais patirtį turintys gidai.

Ar į ekskursiją galima atsivesti šunį (ar kitą naminį gyvūną)?

Šunų bei kitų gyvūnų atsivesti nedraudžiame, tačiau jų šeimininkai privalo užtikrinti, jog augintiniai bus pakantūs galimai kitiems ekskursijoje dalyvausiantiems gyvūnams ir netrikdys pasakojimo.

Kiek laiko „gatvės bus gyvos“?

Projektas gyvuos tol, kol Jūs ir mes būsime kupini entuziazmo tyrinėti Vilnių.

Turiu kitą klausimą. Kur kreiptis?

Rašykite mums el. paštu info(eta)gatvesgyvos.lt arba skambinkite tel. 8 627 00 919.