Kovo 19 d. 11 val. keliaukite su mumis atrasti ne tik Naujajai Vilniai, bet ir visai Lietuvai reikšmingos istorijos – tačiau ne narstant rajono gatves, o kopiant aukštyn ir žemyn įspūdingais šių apylinkių piliakalniais!

Naujoji Vilnia – tikras gamtos ir istorijos perlas Vilnelės slėnyje. Ar žinote, kad per Naująją Vilnią eina riba, skyrusi du paskutinius apledėjimus?  O kaip susiformavo Vilnelės slėnis? Kaip ledynai atgabeno riedulius į Lietuvą? Ar kada susimąstėte, kad stovėdami ant Naujosios Vilnios piliakalnių esame aukščiau, negu Gedimino pilies vėliava? Kur galima pamatyti istorinius pilkapius ir ant akmenų iškaltus senus ženklus? Kuriuo keliu į rytines LDK žemes keliavo Vytautas, Jogaila, Aleksandras, Steponas Batoras ir net Napoleonas? Kuo Jogailaičių dinastija ir Barbora Radvilaitė susiję su Naująja Vilnia? Kodėl negalima griauti ant Vilnelės esančių užtvankų? Nepamiršime varlių ir rupūžių, gulbių ir lašišų.

Ekskursijos metu aplankysime Barsukynės pilkapyną, ant kurio neopagonys švenčia metų virsmo šventes, Pilies kalną, menantį Vazų apsilankymus rūmuose, istorinę Vilnelės užtvanką, sužinosime daug legendų ir tikrų įvykių iš NV istorijos. „Vyšnaitė ant torto“ – šokių pamokėlės ant piliakalnių.

Bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event/naujosios-vilnios-piliakalniai-gamtine-etnologine-ekskursija