Vasaros atostogų metu kviečiame vaikus į prasmingą, atradimų ir nuotykių kupiną pažintį su gamtos ir kultūros paveldo turtais. Dienos stovykloje „Planetos lobių sargybinis“ per įvairias ekskursijas, žygius, edukacines ir kūrybines veiklas tyrinėsime mus supančią aplinką ir mokysimės, kaip galime išsaugoti visa, kas mums brangu, kaip galime visi kartu darniai gyventi savo mieste, savo šalyje ir visoje planetoje!

Stovyklauti kviečiami 7-10 m. 

Stovykla įsikurs senamiestyje, Vilniaus g. 22 

Stovyklos trukmė: 5 d.d.

Stovyklos pamainos:

  • rugpjūčio 5-9 d. (vietų nėra)

Stovyklos kaina: 110 eur (antram tos pačios šeimos vaikui taikoma 10 eur nuolaida)

Į kainą įskaičiuota:

  • vaiko priežiūra
  • programa, visi edukaciniai užsiėmimai
  • pietūs kavinėje (sriuba + karštas patiekalas)
  • pavakariai (įvairūs užkandžia, arbata)

Grupėje iki 20 vaikų, su kuriais dirbs du vadovai.

Pastaba: registracijai patvirtinti prašoma sumokėti 40 EUR avansinį mokestį. Mokestis sugrąžinamas vaiko ligos atveju.

Viešoji istaiga „Gatvės gyvos”
Įmonės kodas 304110600
A.s. Nr. LT977180300004700308
AB Šiauliu bankas, banko kodas 71800

DIENA STOVYKLOJE

7:45 – 09:00  Susibūrimas

09:00 – 10:00  Aktyvus laikas su stovyklos vadovais

10:00 – 11:30  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

11:30 – 12:30  Pietūs kavinėje

12:30 – 16:00  Edukacija/ekskursija/ kūrybiniai užsiėmimai

16:00 – 16:30  Pavakariai

16:30 – 17:00  Dienos aptarimas, įgytų žinių įtvirtinimas

17:00 – 18:00  Programos pabaiga

PROGRAMA

*Programa yra preliminari ir bus tikslinama. Galutinė programa tėveliams bus atsiunčiama likus savaitei iki stovyklos pradžios.

 

1-oji diena / Miesto paveldo lobiai

Nemaža paveldo turtų mums nematomi – laiko sluoksnių užkloti po parkų žeme, šaligatvių plytelėmis ar pastatų tinku. Keliausime į ekskursiją susipažinti su senamiesčio požemiais, vos matomomis freskomis ar  kažkur užsilikusiais paslaptingais įrašais ant sienų… Užsuksime ir į miesto archeologų aikštelę, pažiūrėti, kaip vyksta tikri tyrimai. Na o vėliau ir patys išbandysime save žaidimų metu ieškodami pasislėpusių lobių ir juos tyrinėdami!

2-oji diena/ Gamtos planetoje

Gamtos pasaulis toks paslaptingas, o kartu ir toks trapus.. Ypatingoje Vytauto didžiojo universiteto “Pelkių laboratorijoje” susipažinsime, kuo svarbios mums yra pelkės, su menininkais tyrinėsime kūrybinį gamtos vaizdavimą instaliacijoje. Vėliau keliausime į žygį, tęsime pažintį su įvairiais augalais ir medžiais, o atlikę visas užduotis žaisime ir piknikausime!

3-oji diena/ Eko-dizaineris

Pasaulyje kasdien pagaminama daugybė daiktų,  o tai sukelia daug taršos mūsų planetai. Tačiau galime jai padėti! Kartu narpliosime pakuočių pinkles – įgiję teorinių žinių sudalyvausime rūšiavimo čempionate! Vėliau tapsime dizaineriais ir patys kursime savo eko žaislus – muzikos instrumentus, kurie būtinai nuskambės stovyklos scenoje!

4-oji diena/ Maisto kelionė

Iš kur pas mus atkeliauja apelsinai? Kaip prinoksta bananai? Edukacijos metu susipažinsime, kaip mūsų mėgstami produktai atkeliauja iki parduotuvės lentynos ir kaip pasirinkti planetai draugiškesį. Vėliau keliausime susitikti su bendruomene, mieste puoselėjančia daržus ir patys išbandysime savo jėgas mažųjų sodininkų vaidmenyje!

5-oji diena/ Vėjo ir saulės galios

Įvairiai veiklai mums būtina energija – edukacijos metu aiškinsimės, kaip ją gauti iš pačios gamtos draugiškais būdais. Vėliau ir patys pasitelksime vėjo galią smagiam laikui gamtoje – gaminsime ir vėjyje šokdinsime savo vėjo malūnus!

VADOVAI

Reda Vaivadaitė

Pedagogė, teatro mokytoja ir režisierė, kartu kvalifikuota gidė, su “Gatvės gyvos vaikams” dirba jau ne vienerius metus. Stažavosi stovyklose užsienio šalyse, nuolat dirba įvairiuose projektuose vaikams ir jaunimui.

Živilė Simutytė

Istorikė, pedagogė, “Gatvės gyvos vaikams” stovyklų vadove dirba jau trečius metus, dėsto istoriją gimnazijoje ir nuolat dirba su vaikais įvairiuose kultūros projektuose.

KONTAKTAI

viktorija[eta]gatvesgyvos.lt

+37062955155