fbpx

Ekskursijos pėsčiomis – populiariausia mūsų teikiama paslauga. Siūlome daugiau nei 20 originalių, įvairaus sudėtingumo maršrutų skirtingose Vilniaus vietose. Ekskursijas pėsčiomis rengiame visus metus nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Prisijungti prie mūsų organizuojamų veiklų galite dviem būdais: sekdami viešai skelbiamų renginių kalendorių arba užsisakydami paslaugą savo kolektyvui privačiai. Privati ekskursija – tai intelektuali pramoga, apie kurią verta pagalvoti jeigu, pvz., rengiate įkurtuves ir norite, kad draugai susipažintų su Jūsų gyvenamu rajonu, trokštate, kad Jūsų įmonės kolektyvas iš peties „pasikultūrintų“, rengiate vestuves ir nesugalvojate, kaip kelioms valandoms užimti šventės svečius, o gal tiesiog turite smalsų draugą, kurį labiau džiugina patirtys nei daiktai (turime ir dovanų kuponų).

Antakalnio istorija, Sluškų, Pacų, Sapiegų, Vileišių rūmai, kapinės, bažnyčios, vienuolynai, XIX a. pab. architektūra ir kt. Lankomas Sapiegų rūmų vidus.

Zoologijos sodo likučiai, Antakalnio kapinės, tramvajų parkas, troleibusų istorija, Faustinos namelis, nestandartiniai sovietiniai namai ir kt.

2:30 val.

6 km.

Blokinių mikrorajonų statybos istorija, „Žalgirio“ stadionas, koncertų ir sporto rūmai, Tuskulėnų dvaras, gamykla „Vilma“ ir kt.

Ekskursija požeminėje slėptuvėje. Civilinė gynyba Vilniuje Šaltojo karo laikais, cheminiai kostiumai, dujokaukės, ventiliacijos įranga, hermetinės durys, išgyvenimo priemonės ir kt.

Žemųjų ir Aukštųjų Panerių istorija, senasis Vilniaus–Kauno kelias, Zuikių g., geležinkelio tunelis, Panerių memorialas, betono skulptūrų parkas ir kt.

Išnykęs ir išlikęs Fabijoniškių kaimas, gyvenamojo rajono statybos vizijos ir realybė, „Černobylio“ serialo filmavimo užkulisiai.

2:15 val.

4 km.

Gynybinės sienos istorija ir ėjimas jos linija, miesto vartai, bokštai, išlikę sienos fragmentai, šaudymo angos ir kt.

Totoriai, popieriaus fabrikas, akvedukas, bažnyčia, Vokės ir Neries santaka, A1 magistralė ir kt.

2 val.

3,5 km.

Svarbiausi senojo Vilniaus akcentai: Katedros a., universitetas, gotikos kampelis, Rotušė, Vokiečių gatvė ir kt.

Markučių istorija, Puškinų dvaras ir parkas, apžvalgos aikštelės, Kaukysos upelis, skulptorių namai ir kt.

Kirtimų istorija, skulptūros ir vitražo centras, oro uostas, taboras, pramonės zona ir kt.

Vietovės istorija iki Antrojo pasaulinio karo, miegamojo rajono kūrimo įdomybės, „kosminis darželis“, televizijos bokštas, skulptūriniai akcentai, kaklaraiščių tiltas ir kt

Ekskursija Lentvario mieste. Tiškevičių dvaras ir parkas, geležinkelio stotis, gamyklos, sakraliniai pastatai ir kt.

Pavadinimo kilmė, didingos ankstyvojo sovietmečio vizijos, totoriai, kalėjimas, turgaus aikštė, dominikonai, 1863–1864 m. egzekucijos, aludariai, odininkai ir kt.

Skulptūros ir paminklai Senamiestyje, įskaitant visiems žinomus, tačiau dažnai praeinamus, o taip pat pasislėpusius Senamiesčio kiemeliuose. Skulptūrų atsiradimo istorija, jų autoriai, meninės išraiškos aptarimas.

Naujininkų istorija, geležinkelio stotis, Sniego g. pataisos namai, sentikių šventykla, stačiatikių moterų vienuolynas, taksi parkas, raketų bazė ir kt.

Užupio istorija, Užupio respublikos specifika bei meniškoji jos pusė, Meno inkubatoriaus kiemas, Bernardinų kapinės, Vilniaus panorama nuo Altanos kalno ir kt.

1:45 val.

5 km.

Jaunųjų gamtininkų centras, Vilniaus geležinkeliečių kolonijos istorija, medinė architektūra, reikšmingiausi namai, bažnyčia, kapinės, KGB palikimas ir kt.

1:30 val.

2,2 km.

Pilaitės gyvenamojo rajono, mokyklų, šventyklos istorija, piliakalnis, dvaras, vėjo malūnas ir kt.

2:15 val.

4,5 km.

Pietvakarinės Naujamiesčio dalies istorija, buvusios ir esamos gamyklos „Elfa“, „Sparta“, „Grąžtai“, „Komunaras“, „555“ ir kt.

Lazdynų istorija, Lenino premiją pelnę urbanistiniai sprendimai, mikrorajonų centrai, skulptūros, „Minties“ gimnazija, Šv. Jono Bosko bažnyčia ir kt.

2:00 val.

4 km.

Misionierių bei vizičių vienuolynai, pataisos namai, Montvilos namų kolonija, Rasų kapinės ir kt.

Žaliasis tiltas, senoji Ukmergės gatvė, Piromonto kolonija, Skanseno medinukai, Kalvarijų turgus ir kt.

3–4 val.

8–15 km (ekskursija gali būti vykdoma tiek pėsčiomis, tiek automobiliais)

Rokantiškių ir Naujosios Vilnios istorija, pramonės paveldas, sakraliniai objektai, psichiatrinė ligoninė, elektrinių traukinių depas ir kt.

Ekskursija Trakų mieste. Miesto kūrimosi pradžia, salos ir pusiasaliai, tautinės mažumos, šventyklos ir kt.

Verkių dvaras ir rūmai, Vilniaus Kalvarijos (Kryžiaus kelias), Trinapolis, transporto istorija, malūnai.

Vilkpėdės ir Savanorių prospekto pramonės istorija, gamyklų įdomybės, geležinkeliečių ligoninė, elektrinė ir kt.

2 val.

5 km.

Vingio parko teritorijos istorija, karių kapinės, geležinkelis, estrada, botanikos sodas, pramonė, tiltai ir kt.

Senasis kaimas, rajono vizija, neįgyvendintos idėjos, Spaudos rūmai, troleibusų parkas, J. Matulaičio bažnyčia, Sudervės kapinės, radijo stotis ir kt.

Žvėryno istorija, medinė architektūra, kenesa, cerkvės, radijo stotis, kino studija, malūnas ir kt.

Sunku išsirinkti?

Nesidrovėkite! Susisiekite su mumis telefonu 8 627 00 919 arba el. paštu info[eta]gatvesgyvos.lt, padėsime išsirinkti ekskursiją, labiausiai atitinkančią jūsų lūkesčius.