Kultūros lieptai

 

Kultūros patirčių stovykla vaikams ir jaunimui

Ši stovykla – kūrybinė erdvė gyvam ryšiui su kultūros paveldu. Savaitė restauruojamo istorinio vienuolyno slėnyje, prie kurio atkūrimo prisidės kiekvienas stovyklos dalyvis. Nedideliame srovenančių upių apsuptame miestelyje laukia pažintis su istoriniu paveldu, dirbtuvės, kūrybiniai projektai, įkvepiančios tikrus pokyčius vietovėje kuriančių žmonių istorijos.

 

10-17 metų stovyklautojai

 

Rugpjūčio 14-21 d.

 

Antalieptė, Zarasų r. 

 

250 eur

 

KUO YPATINGA STOVYKLOS VIETA?

Stovykla įsikurs Antalieptės basųjų karmelitų vienuolyno (buvusio) ansamblyje. Šiuo metu čia veikia „Inovatorių slėnis“ – komanda kūrybingų žmonių, kuriančių socialinį verslą ir siekiančių įkvėpti vietai naujos gyvybės. Stovyklos dalyviai apsigyvens XVII a. menančiuose erdviuose vienuolyno kambariuose – celėse, o istorinės aukštų skliautų salės taps kūrybos, bendravimo erdvėmis. Vienuolyno rūsyje yra įrengtos medžio apdirbimo dirbtuvės, kuriose su meistrų pagalba gims ir stovyklautojų darbai.

 

Visai šalia vienuolyno – vandens telkinys maudynėms ir kajakams, laužavietė, stadionas, lankų šaudykla. Laisvalaikiu galbūt užmegsime ryšius ir su čia dūzgiančiu bitynu ar trepsinčiais žirgais.

 

Antalieptės miestelis apsuptas Gražutės regioninio parko. Iš vienuolyno lengvai pasiekiami gamtos takai, upės ir gausybė lieptų (net ir miestelio pavadinime tai užkoduota). Žygeiviai vis randa dar neatrastų tiltų – gal ir mums pavyks?

KUO YPATINGA STOVYKLOS PROGRAMA?

Stovykla suteiks vaikams ir jaunimui galimybę gyvai pajausti ir prisidėti prie kultūros paveldo atkūrimo proceso.

Kaip keitėsi, sunyko, kaip buvo atkurta vietovė? Kodėl tai reikalinga ir kaip galime patys įkvėpti gyvybės kitoms primirštoms vietoms? Kartu kelsime šiuos klausimus per istorijai, architektūrai, paveldui pažinti skirtas dirbtuves, judrias ir kūrybines užduotis, orientacinius žaidimus, susitikimus su pokyčius vietovėje kuriančiais žmonėmis.

Kartu sieksime sukurti kad ir nedidelį, tačiau pozityvų pokytį – galbūt vienuolynui prisireiks pagalbos atkuriant lauko daržo lysvę, o gal sukonstruojant papildomą medinį staliuką?

 

Žinoma, visai neketiname pamiršti, kad tai vasara ir atostogos! Laukia dienos maudynės, vakarai prie laužo, žygiai gamtoje ne tik dieną, bet ir nakčia.

PRAKTINIAI ASPEKTAI

APGYVENDINIMAS – dalyviai įsikurs po 4-6 vienuolyno kambariuose.

 

MAITINIMAS – sveikas ir skanus maistas keturis kartus per dieną. 

 

SAUGUMAS – dalyviai draudžiami nuo nelaimingų atsitikimų.

KONTAKTAI

viktorija@gatvesgyvos.lt

 +37062955155

ATSILIEPIMAI

  5 star review  Stovykla, kurioje norisi būti kartu su vaikais. Dėmesys, turinys, meilė savo darbui ir vaikams labai jaučiasi iš organizatoriù ir vedančiùjù.Ačiū!

  thumb Jurgita Matuiziene
  7/03/2018

  5 star review  Puiki stovykla, siūlanti edukacinės veiklos įvairovę, leidžianti geriau pažinti mus supančias vietas, pro kurias praeiname kasdien, o tiek mažai žinome, sudominanti vaikus gilintis ir ieškoti atsakymų į kylančius klausimus. Nebuvo nė vienos dienos, kad mano sūnui būtų nepatikę. Dėkui!

  thumb Julija Zujevaitė-Rinė
  7/24/2018

  Vaikas puikiai praleido atostogų laiką. Daug įspūdžių kiekvieną dieną. Entuziastingi ir geri vadovai. Dėkoju Deinorai ir Baliui, bei visai komandai.

  thumb Diana Bukeikaitė
  2/25/2019