fbpx

PATIRČIŲ KALĖDOS. Kūrybiškos ekskursijos, orientaciniai žaidimai ir dirbtuvėlės vaikams

| TEKSTAS PUBLIKUOTAS „GATVĖS GYVOS“ ŽURNALE NR. 6 |

Kalėdos – šventė, kurioje telpa begalė įdomių tradicijų, istorijų, skonių ir kvapų… Ką daryti, kad gruodis taptų ne tik dovanų laukimo metu, bet ir praturtintų prasmingomis veiklomis ir atradimais? Visą šventinį mėnesį vaikų klases, šeimas kviečiame susitikti „Gatvės gyvos vaikams“ ekskursijose, orientaciniuose žaidimuose ir dirbtuvėse – tegul gražiausia dovana tampa kokybiškas laikas drauge, naujos patirtys ir žinios!

KALĖDŲ PASLAPTYS KŪRYBIŠKOJE EKSKURSIJOJE

Kviečiame leistis į Kalėdų paslapčių kelionę net po trijų didžiųjų miestų senamiesčius – žiemos švenčių tradicijas Vilniuje pažinsime ieškodami pasislėpusio Šv. Mikalojaus lobio, Kaune dalyvaudami didikų puotoje, Klaipėdoje – sekdami karalienės Luizės pėdsakais. Lankysime gražiausiai išpuoštas aikštes, grožėsimės šviesomis, tyrinėsime slapčiausias senamiesčio gatveles ir pasitelkę kvapus, skonius bei įtraukiančius žaidimus pažinsime netikėčiausias Kalėdų istorijas! Kas išrado Kalėdų eglutę? Kokį žaidimą per žiemos šventes žaidžia žydų vaikai? Ką per Kalėdas skanaudavo LDK didikai?

Ekskursija „Kalėdų paslapčių dienoraštis“ Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos senamiesčiuose, 5–12 metų vaikams, šeimoms.

ATRADIMAI IR PATIRTYS ORIENTACINIAME ŽAIDIME

Mūsų tikslas – šventės, pilnos patyrimų ir naujų įspūdžių. Išnaršę slapčiausius senamiesčio kiemelius ir gražiausiai pasipuošusias gatveles, paruošėme žaismingą Kalėdų paslapčių ir patirčių kupiną orientacinį žaidimą – skoniai, kvapai, smagios užduotys, atradimo džiaugsmas… Viską patirsite šventinio orientacinio žaidimo metu – į rankas čiupę patirčių maišelius, pilnus įvairiausių Kalėdų istorijas pasakojančių daiktų, leisitės į senojo miesto tyrinėjimus. Ką apie Kalėdas pasakoja auksinės monetos? Kam gali prireikti metro ar vaškinės žvakutės? Orientacinis žaidimas padovanos galimybę kūrybiškai ir gyvai pažinti Kalėdų istorijas. 

Orientacinis žaidimas „Kalėdų pėdsakais“ Vilniaus senamiestyje, vaikams nuo 12 metų, šeimoms.

ŠVENTINIAI SKONIAI IR KVAPAI SAUSAINIŲ DIRBTUVĖLĖSE

Kalėdos, kaip žinoma, kvepia aromatingu karšto šokolado puodeliu, mišku dvelkiančia žaliaskare, mandarinais… Bet visų smaližių mėgstamiausias – medumi, gvazdikėliais ir cinamonu kvepiantis gardumynas – šventinis sausainis! Susibūrę prie vieno stalo ir pasiraitoję rankoves, vaikai ners į kalėdinius kulinarinius nuotykius – kočios tešlą, gamins ir dekoruos savo šventėmis kvepiančius sausainėlius, kurie vėliau galės tapti puikiausia Kalėdų eglės puošmena ar širdinga dovana artimajam! Sausainiai, žinoma, bus ir patys skaniausi, nes kūrybingos vaikų rankos pripildys juos gražiausių linkėjimų ir šilumos. Tikimės, kad bendra kūrybinė veikla ir pasidalytas arbatos puodelis taps gražia klasės tradicija, padėsiančia stiprinti mokinių ryšį. 

Kalėdinių sausainių dirbtuvėlės Vilniaus senamiestyje, vaikams nuo 8 metų.

KŪRYBINIS IŠŠŪKIS ATVIRLAIŠKIŲ DIRBTUVĖSE

Lino raižinys seniau plačiai naudotas įvairioms medžiagoms marginti, meno darbams kurti. „Išraižius vieną raižinį, galima ji atspausti neribotą kiekį kartų, o kiekvienas atspaudas – unikalus ir skirtingas. Tai įtraukianti ir gana nesudėtinga technika, leidžianti eksperimentuoti ir patirti kūrybinį džiaugsmą“, – sako dirbtuvėlių vedėja, knygų vaikams iliustratorė Vilija. Su vaikais prisiminsime šią primirštą senovinę techniką ir apžvelgę šios technikos istoriją bei susipažinę su gamybos technologija imsimės smagiausios dalies – kiekvienas dirbtuvėlių dalyvis išraižys savo unikalų atspaudą, komponuos atviruko dizainą ir įtraukiančiame procese su dažais ir voleliu kurs savo atvirlaiškius! 

Lino raižinio atviručių dirbtuvės Vilniaus senamiestyje, vaikams nuo 7 metų.

Kalėdinės veiklos rengiamos pagal individualius grupių užsakymus. 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.