+37062700919

D.U.K.

Atsakymai į dažnai užduodamus klausimus (D.U.K.):

 • kada numatoma artimiausia ekskursija?
  Visos mūsų viešos nemokamos ir mokamos ekskursijos yra organizuojamos savanoriškai ir/arba savarankiškai, todėl ekskursijas rengiame tada, kai tai leidžia asmeninės gido(-ų) galimybės. Ekskursijų grafikas nereguliarus ir dažnai į šį klausimą iš anksto atsakyti negalime, tačiau tą patį maršrutą paprastai ateityje pakartojame.
  Ar jau yra suplanuotų ekskursijų, visada galite pasitikrinti mūsų interneto svetainės skiltyje „Ekskursijos ir renginiai“. Jeigu ten nėra nieko numatyta, sekite „Gatvės gyvos“ naujienų srautą ir laukite jų paskelbimo.
  Jeigu Jums reikia ekskursijos konkrečiai datai, visada ją galite užsisakyti savo kolektyvui.
 • nespėjau sudalyvauti ekskursijoje „X“. Ar šis maršrutas dar bus kartojamas?
  Daugelį maršrutų Jūsų su laiku kartojame, bet išankstinio grafiko ar plano neturime.
 • kiek kainuoja dalyvavimas „Gatvės gyvos“ ekskursijoje?
  Dauguma viešai skelbiamų ekskursijų yra nemokamos (nebent nurodyta kitaip). Norintys jų pabaigoje gidui gali palikti arbatpinigių, plytelę šokolado, naminį pyragą ar tiesiog paspausti ranką.
  Jūsų finansinė parama svarbi tuo, kad papildomai motyvuoja toliau rengti tokias ekskursijas ir padeda padengti neišvengiamas išlaidas, tokias kaip mokesčiai už verslo liudijimą (gerbiame LR įstatymus ir visas ekskursijas vedame legaliai). Absoliuti dauguma ekskursijų finansuojamos tik tokiu būdu ir nėra remiamos iš projektų, fondų ir pan.
 • ar į ekskursijas reikia registruotis?
  Į ekskursijas registruotis nereikia, nebent yra atskiras nurodymas tos ekskursijos aprašyme.
 • ką daryti, jei ekskursijos data ir laikas man netinkami, nenoriu dalyvauti tokiame masiškame pasivaikščiojime arba ėjimo tempas bei krūvis man yra per didelis?
  Pageidaujantys individualesnio turo jį gali užsisakyti atskirai. Datą, maršrutą ir kainą suderinti galima el. paštu info(eta)gatvesgyvos.lt.
 • kokia kalba vedamos ekskursijos?
  Lietuvių. Privačios ekskursijos taip pat gali būti vedamos rusų ir anglų kalbomis.
 • ką reiškia skaičiukai prie ekskursijos pavadinimo?
  Skaičiukai skliaustuose prie ekskursijos pavadinimo, pvz. „Žvėrynas (3)“, žymi kelintą kartą kartojamas šis maršrutas. Taigi, ekskursijos „Žvėrynas (3)“ ir „Žvėrynas (4)“ yra analogiškos.
 • kas veda ekskursijas? Ar tam yra leidimas?
  Dažniausiai Jus lydi gidas Albertas, turintis Valstybinio turizmo departamento išduodamą gido pažymėjimą bei visus finansinius reikalavimus atitinkančius dokumentus.
  Ekskursijas vaikams veda kiti mūsų pasitikėjimą gavę ir darbo su vaikais patirtį turintys gidai.
 • ar į ekskursiją galima atsivesti šunį (ar kitą naminį gyvūną)?
  Šunų bei kitų gyvūnų atsivesti nedraudžiame, tačiau jų šeimininkai privalo užtikrinti, jog augintiniai bus pakantūs galimai kitiems ekskursijoje dalyvausiantiems gyvūnams ir netrikdys pasakojimo.
 • kiek laiko „gatvės bus gyvos“?
  Projektas gyvuos tol, kol Jūs ir mes būsime kupini entuziazmo tyrinėti Vilnių.